Прогресивното оданочување за подобрување на социјалните аспекти во државата


4 копии

Премиерот Зоран Заев на денешниот брифинг со новинарите рече дека донесувањето на прогресивното или фер оданочување очекува да се влијае на социјалните аспекти ...
| | веќе видена | слични

Донесувањето на прогресивното или фер оданочување да влијае на социјалните аспекти во државата, очекува премиерот Зоран Заев. – Ако успееме, а тоа ќе го знаеме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев детално одговараше на прашањата на новинарите на темата на економските постигнувања и на реформите ...
| | веќе видена | слични

Влеговме во пролетна офанзива, обезбедени се 270 милиони евра за 800 километри патишта. Исто така, влеговме и во проектирање на секундарната мрежа во градовите ...
| | веќе видена | слични

- Ако успееме, а тоа ќе го знаеме до крајот на септември оваа година ќе бидеме подготвени од 1 јануари да донесеме закон и одлуки социјалната помош од просечно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Душмански урнисана држава, вака премиерот Заев ја опиша состојбата во која ја затекна и ја презема власта. Сепак тој е оптимист дека работите може да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Зградата во трговскиот центар Скопјанка во која вчера повеќе од 6 часа беа евакуирани станарите поради неподнослив мирис кој предизвикувал кашлање и печење на ...
сите 78 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Свети Николе.Мицкоски пред ...
сите 202 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски кој моментално е во домашен притвор, излезе со свој став околу референдумското прашање. Тој на својот ...
сите 51 | | | веќе видена

На 30 септември имаме историска одлука исправена пред нас. Со својата совест, со својата мудрост, мислејќи на Заветот од првиот референдум и мислејќи на идните ...
сите 10 | | | веќе видена

„Петре Шилегов наместо да гради во Скопје, гради во Маврово, но за свои приватни потреби. Додека во Скопје една година нема направено ниту еден проект, ...
сите 32 | | | веќе видена

„На само 10 дена од одржувањето на референдумот околу преименувањето на Република Македонија како и промената на македонскиот национален идентитет, Владата ...
сите 122 | | | веќе видена

Професорот Трајко Славески во гостувањето на ТВ 21 вечерва истакна дека и тој го дели мислењето со останатите дека договорот од Преспа е штетен. Тој вели дека ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прогресивното оданочување за подобрување на социјалните аспекти во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: