Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба


6 копии

Хуриет – ИстанбулВо обраќањето на Светскиот нафтен конгрес во Истамбул на 10 јули, турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган рече дека е пропуштена „голема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Одбележувањето на годишнината од пропаднатиот обид за пуч во Турција и најновите изјави на Ердоган, доминираат на страниците за меѓународна политика во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган синоќа ги зајакна нападите против Европската унија, истанувајќи дека Турција мора да оди по сопствениот пат и вети дека ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии
повеќе

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на маргините од на 72-то Генерално собрание на ОН, вчера во Њујорк, во својство на претседавач со ...
сите 342 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турската Влада предложи продолжување на вонредната состојба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: