Ќе гради ли и каде нов Клинички центар?


Вчера во Собранието одговарајќи на пратеничко прашање за изградбата на нов клинички центар премиерот изјави дека „Владата сè уште нема донесено одлука, и ...
| | веќе видена | слични

Социјалдемократите пред да дојдат на власт постојано повторуваа дека тендерот за новиот Клинички центар е скандалозен, незаконски, дека постои само на хартија. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, кој требаше да се реизгради во Скопје, сè уште нема локација. Премиерот Зоран Заев вели дека очекува камен-темелникот да се ...
| | веќе видена | слични

Владата сè уште не одлучила на која локација ќе се гради новиот Клинички центар. Министерот за здравство, Венко Филипче изјави дека одлуката ќе се донесе во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека постои дилема дали новиот Клинички центар во Скопје да се гради на постојната локација или на нова која би била во ...
| | веќе видена | слични

Доколку Владата одлучи да не се гради Клиничкиот центар на постојното место, ќе треба да плати пенали од околу 5,5 милиони евра, поради тоа што е потпишан ...
| | веќе видена | слични

5,5 милиони евра пенали, доколку не се изгради Клиничкиот центар на првично предвидената локација, бидејќи договорот е потпишан. На новата можна локација кај ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Правилната форма на државјанството напишано на личните документи на албански јазик треба да биде државјанство „на Македонија“ („E Maqedonisë”), а не како што ...
сите 188 | | | веќе видена

Спирос Данелис, пратеник во грчката парламентарна партија на партијата Потами, беше исфрлен од својата парламентарна група, а претседателот на партијата, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе гради ли и каде нов Клинички центар?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: