Ќе има ли решение за работниците во Веибо во Крива Паланка


2 копии

Владата е толку неспособна што неможе ни да ги потроши парите што сама ги собира, неможе да го реализира буџетот, односно најбитниот дел, капиталните ...
| | веќе видена | слични

Економските политики на владата на Зоран Заев, Драган Тевдовски и Кочо Анѓушев создадоа огромен јаз помеѓу планираното и реализираното. Имено и Заев и Анѓушев ...
| | веќе видена | слични

Дали запирањето на проектите за нискоградба во градежништвото е индиректна причина за денешниот резултат за првото тримесечје од Бруто домашниот производ, кој ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

 ЕБУ се огласи официјално и прогласи дека имало грешка во гласањето од страна на Белорусија. Грешка која Македонија ја направи победник од жири и официјално ...
сите 407 | | | веќе видена

Брифингот во Белата куќа ќе се одржи денеска, соопштија официјални претставници Пентагон ќе ја брифира Белата куќа за можноста да бидат испратени илјадници ...
сите 174 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев ја поздравува одлуката на пратеникот Павле Богоевски да поднесе оставка на функцијата и смета дека е храбра и во функција на понесување ...
сите 280 | | | веќе видена

Пратеничката група на опозициската ВМРО-ДПМНЕ нема да гласа за одземање на мандатот на бегалецот, односно нивниот екс лидер Никола Груевски. Либертас од извори ...
сите 208 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон го обвинил Стив Бенон, блискиот соработник и поранешен главен стратег на Доналд Трам, претседателот на САД, дека заедно ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ќе има ли решение за работниците во Веибо во Крива Паланка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: