Порошенко го прекинува договорот за пријателство со Русија

12 копии
4 копии

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп објави дека планира да се повлече од договорот со сојузен суд со кој строго се ограничуваат условите ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Засега до општината нема поднесени барања од граѓани за обесштетување, по завчерашното невреме што го зафати Охридскиот регион, ...
сите 144 | | | веќе видена

Руските пранкери кои го имитираат поранешниот украински претседател, Петро Порошенко, и кои им се јавуваат по телефон и ги лажат политичарите и светските ...
сите 194 | | | веќе видена

Лав Од сите огнени знаци, лавовите се најромантични. Тие имаат „најголемо срце“, а нивните врски се секогаш страствени и моќни. Иако многумина ги доживуваат ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Порошенко го прекинува договорот за пријателство со Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: