Романија: Демонстрантите упаднале во зградата на Парламентот

6 копии
2 копии

Романската левичарска влада го преживеа гласањето доверба кое го побара опозицијата во парламентот. Барањето доби 166 гласа, што е далеку помалку од потребните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Околу две илјади антивладини демонстранти се собраа во близина на романскиот Парламент во момент кога претстои гласањето недоверба на левичарската Влада, ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Романскиот Врховен суд го осуди лидерот на Социјалдемократската партија, Ливиу Драгнеа, на три и пол години затвор поради злоупотреба на власта. Драгнеа, кој ...
| | веќе видена | слични

Се очекува Драгнеа, кој се смета за најмоќната политичка фигура во земјата, да вложи жалба на пресудата, пренесува „Ројтерс“. Драгнеа, кој е и претседател на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Во неколку романски градови минатата ноќ имаше протести на кои беше побарано владата да ја гарантира независноста на судството. Околу 10.000 луѓе се придружија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Околу 80 кучиња скитници биле заловени и соодветно третирани во изминатите четири месеци во Кавадарци, информираше денеска Петар Камчев од Јавното ...
сите 137 | | | веќе видена

Кога на 28 јуни 1914 година Гаврило Принцип како резултат на околности кои се уште се истражуваат во историјата успева да изврши атентат врз надвојводата Франц ...
сите 175 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп се најде на удар на критики, зошто не го посетил меморијалниот центар на американските војници во Франција. Белата куќа ...
сите 86 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 12. ноември 2018 (ИНПРЕС) – МВР ќе поднесе соодветни пријави против Јанко Бачев и демонстрантите кои протестираа пред куќите на пратениците од ...
сите 101 | | | веќе видена

Според Влатко Ѓорчев, членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, најавените налепници на автомобилите, не се решение за чистење на воздухот, и порача Заев, Макрадули и ...
сите 19 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Наум Стоилковски од ВМРО-ДПМНЕ.„Антизападното раководство на ВМРО-ДПМНЕ и пионот Мицкоски се ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Романија: Демонстрантите упаднале во зградата на Парламентот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: