Започна преименувањето на Македонија


2 копии

Новото име на државата Република Северна Македонија веќе е поставено и на сообраќајните табли во близина на граничниот премин Делчево од македонска страна. ...
| | веќе видена | слични

Од границата со Грција почна преименувањето на Македонија. Од денеска на влезот во државата пишува добредојдовте во Република Северна Македонија. Претпладнево ...
| | веќе видена | слични

Република Северна Македонија, испишано на албански јазик, ќе осамне на таблите на државните институции најдоцна за 4 месеци. Ќе тече паралелно со испишувањето ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На граничниот премин кај Делчево денеска беа сменети таблите со новото уставно име на Македонија- Република Северна Македонија. Новото име, Република Северна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција во средата одговарајќи на новинарско прашање, призна дека законот за употреба на јазиците или поточно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска се изврши првото поставување на таблата со новото уставно име на државата на граничниот премин Богородица кај Гевгелија, од страна на Царинската управа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Секој предлог е вреден за внимание, целта ни е да постигнеме договор, изјави денеска премиерот Зоран Заев, прашан за коментар на предлог законот за Јавно ...
сите 269 | | | веќе видена

Вработените од кумановската болница, денеска спонтатно се собраа и мирно протестираа, барајќи да запре насилството врз лекарите и вработените во здравството. ...
сите 266 | | | веќе видена

Октомври на некои знаци ќе им биде обележан со промени и нови настани. Овие три хороскопски знаци може да очекуваат подобрување во одредени сфери од животот. ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска патува во Ријад каде со саудиските власти ќе разговара за нападот врз нафтените постројки на Саудиска ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Започна преименувањето на Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: