Скапа опрема за новите владини возила вредни над 1,7 милиони евра

Преку тендер Владата бара физички обезбедувачи на објектите на државната управа, односно обезбедување на СОЗР на Владата, објектот на МРТВ, Клубот на органи на ...
| | веќе видена | слични
6 копии

За сума од приближно 2,6 милиони евра без ДДВ, Службата за општи и заеднички работи при Владата објави тендер за физичко обезбедување на објектите на државната ...
| | веќе видена | слични

Обезбедување, контрола и евиденција на странки и вработени при влегување/излегување, контрола на безбедноста на деловниот простор .од опасности од пожарЗа сума ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Службата за општи и заеднички работи при Владата објави тендер вреден 2,6 милиони евра, за обезбедување на државните објекти – СОЗР на Владата, МРТВ, Клубот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пет лица се повредени од кои едно потешко во сообраќајна несреќа на три возила што денеска околу 12:30 часот се случила на регионалниот пат Желино-Групчин, ...
сите 198 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 93 | | | веќе видена

Калишкиот манастирски комплекс го сочинуваат четири светилишта, две пештерски цркви посветени на Богородица и Атанасиј Велики и уште две цркви едната посветена ...
сите 47 | | | веќе видена

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 107 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скапа опрема за новите владини возила вредни над 1,7 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: