Владата најавува одговор за тужбата од Хеленик Петролеум


Владата не ги открива позициите со кои ќе настапи пред Хеленик Петролеум, откако од Атина стигна вест дека Грците повторно ја активираа тужбата пред ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Во Владата ќе разговараме за тужбата од Хеленик Петролеум, ќе избереме адвокатска куќа којашто ќе не претставува и нема да седиме со скрстени раце, туку ќе ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Своевремено ОКТА беше една од првите државни компании која беше продадена на странска компанија во рамки на приватизацијата, купена од страна на Хеленик ...
| | веќе видена | слични

Владата наскоро ќе даде одговор на јавноста во врска со новата тужба од Хеленик Петролеум за земјава. Грчката нафтена компнија поднесе тужба до Арбитражниот ...
| | веќе видена | слични

ОКТА ја продадовме за 32 милиони долари, досега на Хеленик петролеум им плативме казна од 40 милиони долари, а ќе има уште.Деновиве македонската Влада го ...
| | веќе видена | слични

Договорот од Преспа треба да е поплоден, а Грција ќе води жестока битка околу трговските марки, зашто грчките компании инсистираат да го користат терминот ...
| | веќе видена | слични

Грчката компанија Хеленик Петролеум ќе ја тужи Македонија за 31 милиони долари, плус камати, а вкупниот износ би можел да биде сума поголема од 40 милиони ...
| | веќе видена | слични

Хеленик Петролеум одново ја активираше тужбата против Македонија пред Арбитражниот суд во Париз. Со оваа тужба грчката компанија чија сопственост е скопската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
сите 263 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 290 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шеќеринска денеска преку Фејсбук ја промовира полковник Билјана Блажеска, како прв аѓутант-жена на претседателот Стево ...
сите 216 | | | веќе видена

Вчера во во 20,00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во населбата Гоце Делчев, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу скопјаните ...
сите 325 | | | веќе видена

Ларис Гаисер, новинарот од Словенија кој на италијанскиот медиум „Ла верита“ објави снимки за аферата „Рекет“ за Пресинг ТВ најавил „завршен удар“, но не кажал ...
сите 143 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата најавува одговор за тужбата од Хеленик Петролеум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: