Mинистерот Сугарески во работна посета на Општина Илинден


Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески најави дека владата ќе му помогне на Охрид во реализацијата на неколку крупни инфраструктурни проекти, и ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески оствари работна посета на општина Охрид, каде оствари средба со градоначалникот на општина Охрид, Јован ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Целосна реконструкција на булеварот „Туристичка“, на регионалниот патен правец од Охрид до селото Подмоље, делницата од Подмоље до Струга, како и патниот ...
| | веќе видена | слични

,,Владата на вчерашната седница ја прифати кредитната линија на Светската банка во вредност од 70 милиони евра, со кои државата на општините дополнително ќе им ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – За многу кратко време ќе започнеме со реконструкција на регионалниот пат транзит Охрид – Билјанини извори. Ја пролонгиравме ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Возилото на министерот за транспорт и врски Горан Сугарески сѐ уште е паркирано пред гаражата во Кисела Вода, Расадник. Ниедно возило не може да помине, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Граѓаните не треба да имаат дилема кога станува збор за придобивките од членството во НАТО и Европската унија, порача Горан Сугарески од коалицијата „Заедно ЗА ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија. ...
сите 226 | | | веќе видена

Договорот од Преспа овозможува напредок и подготовка за иднината, се вели во директната видео порака на францускиот Претседател, Емануел Макрон до граѓаните на ...
сите 41 | | | веќе видена

Независниот пратеник Ферид Мухиќ за „ А1он “ не сакаше да каже дали ќе излезе на претстојниот референдум за промена на името, како и дали ќе гласа за уставните ...
сите 131 | | | веќе видена

И годинава на свеченото отворање на фестивалот „Браќа Манаки” во Битола се повтори истата пракса како и претходните години. По сликањето на црвениот тепих и ...
сите 71 | | | веќе видена

Со цел Зоолошката градина во Скопје да добие еден сосема нoв и убав лик, деновиве е поставена нова урбана опрема. Опрема се состои од нови клупи, каде ...
сите 29 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена

Ни пристигна и таа прекрасна есен, според многумина најубаво годишно време … Сепак, Меркур е денес во квадрат со Сатурн, а почетокот на есента се карактеризира ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Mинистерот Сугарески во работна посета на Општина Илинден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: