Владата не кажува колку пари ќе потроши за кампањата за референдумот


2 копии

Пратениците во овој рок треба да се изјаснат и за тоа каква кампања ќе водат, дали ќе бидат „за“ или „против“ референдумското прашање. Известувањето е упатено ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска достави известување до пратеничките групи во кое бара во рок од три дена да одговорат дали ќе учествуваат во ...
| | веќе видена | слични

Не е потребен ребаланс на буџетот за да 1,3 милиони евра бидат префрлени на собраниската сметка за водење на референдумската кампања. Во Владата појаснуваат ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Со цел подобро да се распределат средствата за кампањата за референдумот, Собранието побара од пратеничките групи во рок од 3 дена да кажат дали ќе учествуваат ...
| | веќе видена | слични
10 копии

 Истакна денеска на прес-конференција владиниот портпарол Миле Бошњаковски. Тој појасни дека Владата на вчерашната седница донела одлука со која го задолжила ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 270 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицковски вечерва во Гостивар, коментирајќи ги последните случувања во државата, оцени дека Владата не ја води државата ...
сите 157 | | | веќе видена

Постои ли белоруска врска во бегството на Груевски, повеќе унгарски медиуми пренесуваат изјава на добро информиран дипломат кој тврди дека според дипломатските ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата не кажува колку пари ќе потроши за кампањата за референдумот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: