Жбогар: Македонија конечно ја надмина политичката криза


6 копии
6 копии
3 копии

Амбасадорот на Европската Унија во Македонија, Самуел Жбогар, смета дека извештајот го потврдил напредокот на Договорот од Пржино, како и изборите од декември ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Албанија во годинешните извештаи за напредокот кон Европската унија добија препорака за отворање на преговорите. Прашањето за името со Грција за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Грчкиот премиер Алексис Ципрас, кој е вешт тактичар, се надева дека ќе обезбеди мнозинство, на ист начин како и при гласањето доверба за Владата, кога некои ...
сите 530 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 681 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишната гимназијалка Јована Лепосавиќ прва доплива до светиот крст денеска во Земун, јавуваат српските медиуми. Младата белграѓанка која пред ...
сите 131 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жбогар: Македонија конечно ја надмина политичката криза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: