Владата и ДИК најавуваат кристално чист изборен процес


„Нема место за грешки, а ни време за нивна поправка“ – ова го изјави вицепремиерот Бујар Османи на средбата со членовите на ДИК, каде беше известен за процесот ...
| | веќе видена | слични

По средбата со членовите на ДИК, вицепремеирот Османи посочи дека претстојните избори ќе бидат тест за демократката и институционалната зрелост на земјава. ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претстојните претседателски избори треба да бидат фер и демократски, без и најмали забелешки кои би фрлиле темна сенка. Тие треба да бидат натпревар на кој ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бујар Османи, оствари средба со членовите на Државната изборна комисија (ДИК). На средбата присуствуваше и ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот Бујар Османи по денешната средба во ДИК со претседателот Оливер Деркоски, рече дека фер и слободни избори ќе бидат еден од условите за позитивна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменик Претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со делегација од Секретаријатот за европски прашања, денеска во рамките на ...
| | веќе видена | слични

Нема да има никакви проблеми со избирачкиот список за претстојните претседателски избори. Ова го тврди претседателот на ДИК, Оливер Дерковски кој денеска се ...
| | веќе видена | слични
32 копии
5 копии
повеќе

Останато

Британскиот министер за финансии Филип Хамонд денеска ги отфрли како неточни тврдењата на некои лондонски весници дека министри во Владата во Лондон „отворено ...
сите 265 | | | веќе видена

Претседателката на комисијата Билјана Ивановска во интервју за Радио Слободна Европа вели дека освен изборната кампања и финансирањето на политичките партии, ...
сите 252 | | | веќе видена

Извршниот директор на Етиопиан Ерлајнс Теволде Гебремариам, по несреќата на атиопскиот авион во кој загинаа 157 лица, изјави дека предупредувањата и барањата ...
сите 52 | | | веќе видена

Во првите 24 часа, вкупно 1,2 милион биле запрени во фазата на поставување Откако излегоа голем број видеа од крвавиот напад во Нов Зеланд, интернет-гигантот ...
сите 127 | | | веќе видена

Оставки од претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, собранискиот спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување услови за ...
сите 200 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата и ДИК најавуваат кристално чист изборен процес

Од:
До кого (е-маил):
Порака: