ФОКУС НА ДЕНОТ: Ќе се постави знамето на НАТО и нови табли, морбилите ја земаа третата жртва


2 копии

Знамето на НАТО од утре ќе се вее пред зградата на македонската влада, соопштија од прес-службата за медиумите. Токму поради оваа свечена манифестација се ...
| | веќе видена | слични

Владиниот потпарол за Прес 24 вели дека не се поставува натписот „Севетна Македонија“ туку дека се варосува зградата. Откако денеска беше отстранет знакот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Соседна Грција ја испрати официјалната дипломатска нота со која ја информира нашата Влада за ратификацијата на Преспанскиот договор и Протоколот за НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Забрзани подготовки се прават за утрешната церемонија пред владата. На свечен начин, со кревање на знамето на НАТО, ќе биде одбележано потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Република Македонија е обесчестена и обезличена. Зградата со адреса Илинденска број 2 во Скопје, осамна без буквите Влада на Република Македонија!Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Рано утринава фасадата на владината заграда осамна без буквите од називот на институцијата: Влада на Република Македонија. Буквите се извадени како подготовка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денес беше отстранета таблата со натпис „Влада на Република Македонија“, утре, со свечена церемонија, пред владината зграда ќе биде подигнато знамето на ...
| | веќе видена | слични

Зградата на Владата денеска осамна без натписот Република Македонија. Таблата со новото име на државата, Република Северна Македонија пак, ќе биде поставена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Предраг Васиљевиќ Кога Црна Гора влезе во НАТО, неофицијално, стана Монтенегро. Македонија за да влезе во Алијансата беше преименувана во Северна Македонија. ...
сите 96 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 209 | | | веќе видена

Прес конференција, Хари Локвенец, пратеник од СДСМ и коалицијата Скопје, 16.02.2019 Почитувани граѓани, почитувани новинари За првпат во историјата, министер ...
сите 150 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд трамп го потпиша законот за избегнување нова делумна блокада на државната администрација. Со Законот се обезбедени 333 ...
сите 121 | | | веќе видена

Во домот на културата „Браќа Миладиновци“ во Струга, денеска најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ одржа Конвенција на која од 9-те кадидати за ...
сите 136 | | | веќе видена

„Господ постои, името ѝ е Петрунија“ на Теона Стругар Митевска ги доби наградите на Екуменското жири и на Здружението на германските кина за авторски филм, ...
сите 88 | | | веќе видена

Изутринава почина уште еден 39 –годишен пациент на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување -Карил, подлегнувајќи им на повредите здобиени ...
сите 216 | | | веќе видена

СДСМ одлучи да нема предвремени парламентарни избори заедно со претседателските со што е одбиено барањето на опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Според партискиот ...
сите 98 | | | веќе видена

Несреќата која во средата се случи кај селото Ласкарци кога автобус на компанијата Дурмо Турс излета од патот и се преврте зеде уште една жртва. Последните ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Ќе се постави знамето на НАТО и нови табли, морбилите ја земаа третата жртва

Од:
До кого (е-маил):
Порака: