Грција ја испрати официјалната дипломатска нота, кој е следниот чекор?


3 копии

Соседна Грција ја испрати официјалната дипломатска нота со која ја информира нашата Влада за ратификацијата на Преспанскиот договор и Протоколот за НАТО. ...
| | веќе видена | слични

Владиниот потпарол за Прес 24 вели дека не се поставува натписот „Севетна Македонија“ туку дека се варосува зградата. Откако денеска беше отстранет знакот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Знамето на НАТО од утре ќе се вее пред зградата на македонската влада, соопштија од прес-службата за медиумите. Токму поради оваа свечена манифестација се ...
| | веќе видена | слични

Забрзани подготовки се прават за утрешната церемонија пред владата. На свечен начин, со кревање на знамето на НАТО, ќе биде одбележано потпишувањето на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Република Македонија е обесчестена и обезличена. Зградата со адреса Илинденска број 2 во Скопје, осамна без буквите Влада на Република Македонија!Македонија е ...
| | веќе видена | слични

Рано утринава фасадата на владината заграда осамна без буквите од називот на институцијата: Влада на Република Македонија. Буквите се извадени како подготовка ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако денес беше отстранета таблата со натпис „Влада на Република Македонија“, утре, со свечена церемонија, пред владината зграда ќе биде подигнато знамето на ...
| | веќе видена | слични

Зградата на Владата денеска осамна без натписот Република Македонија. Таблата со новото име на државата, Република Северна Македонија пак, ќе биде поставена ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Осигурителната компанија „Еуросиг" потврди дека автобусите и патниците на „Дурмо турс" се осигурени кај нив и дека по трагичната автобуска несреќа на патот ...
сите 285 | | | веќе видена

Печатот со новото име Република Северна Македонија веќе почна да се користи во пасошите при влез или излез од државата, во согласност со спроведувањето на ...
сите 176 | | | веќе видена

Од кобната сообраќајка со автобус што се случи на 13-ти февруари, петмина и понатаму се во критична состојба. Тројца се наоѓаат во Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 277 | | | веќе видена

Република Македонија нема потреба од нов Зоран Заев. На граѓаните им е преку глава од понижување и обесчестување на државата, граѓаните сакаат претседател кој ...
сите 159 | | | веќе видена

Пратеникот на ДУИ, Артан Груби, вечерва остро реагираше на информациите што ги објави порталот Алмакос дека тој отворено ќе лобира Никола Димитров да биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Доналд Трамп го обвини популарното комично шоу „Сабота вечер во живо“ дека е платено да ги напаѓа само републиканците и повика на одмазда и истрага откако уште ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Грција ја испрати официјалната дипломатска нота, кој е следниот чекор?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: