Вкусот на летото: Лесен и брз сладолед со цреши


Доаѓа лето и сите сакаме да бидеме во топ форма, па затоа ви препорачуваме намирници кои не дебелеат. Јадете кељ кој има многу здрави намирници, а малку ...
| | веќе видена | слични

Одличен додаток за секое јадење… 200 гр моркови 200 гр компири 50 мл маслиново масло сол Исчистените компири и моркови исечкајте ги на помали парчиња и ставете ...
| | веќе видена | слични

Крушата е намирница која е идеална за топлото време и за летото. Освен што има сладок вкус, крушата во својот состав има и многу влакна и вода. Не дебелее, па ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заев бил во дослух со екс шефицата на СЈО, обвини пред два дена пратеникот од ВМРО ДПМНЕ Антонио Милошоски кога на прес конференција објави аудио снимка на ...
сите 244 | | | веќе видена

Граѓаните кои имаат патни документи од други држави, може да патуваат и да излегуваат од државата со тие пасоши, ова е содржината на телеграмата која од МВР ја ...
сите 183 | | | веќе видена

Двајца сведоци предложени од обвинителството во предметот „Таргет Тврдина” примиле пари од Специјалното јавно обвинителство (СЈО) за работен ангажман, обвинија ...
сите 48 | | | веќе видена

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 340 | | | веќе видена

1 Техничкиот премиер Оливер Спасовски се чуди како не може да се најде одговорен зошто снема обрасци за пасоши. И јас се чудам како можело да снема пасоши. А ...
сите 116 | | | веќе видена

Течат роковите за подготовка на предвремените парламентарни избори на 12 април. Утре почнува рокот за собирање потписи на избирачите за кандидати за пратеници ...
сите 252 | | | веќе видена

Во Куманово денеска е ден на жалост по повод трагичниот настан во Романовце во кој по експлозија на плинска боца загинаа три деца, а подоцна на повредите им ...
сите 188 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вкусот на летото: Лесен и брз сладолед со цреши

Од:
До кого (е-маил):
Порака: