Енергетски десерт- бомбици со урми и Spirulina Pacifica

Енергетски бомбици со Spirulina Pacifica – вкусен рецепт со здрави намирници Она што ќе ви биде потребно за овој рецепт се: – 50 gr ореви – 10 суви урми – 100 gr кокос – 1 банана – 1/4 мала лажичка Spirulina Pacifica Бананата се сецка, се мелат оревите, се чистат урмите од семките и се сецкаат ситно. Во сад се додаваат состојките и заедно се пасираат и мешаат со лажица. Со рецептот ќе добиете околу 10 бомбици. Уживајте во прекрасниот вкус!
| | веќе видена | слични

Антонијо Милошоски преку својот фејсбук профил сподели вкусен рецепт во групата „Здрава храна, здрави деца“, доручек за бебенце поголемо од 1 година. Рецептот кој го сподели Милошоски:Амарант: 2 лажици, 6-7мин варење Овесни снегулки: 3 лажици, се додаваат, уште 3мин варење. Потоа се вади, се додава лажица Плазма, пола круша, пола модра слива; се пасира се заедно – њам њам доручек за бебенце (12м)
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев во изјава за балканските медиуми порача дека сака да ја подели наградата што ја доби во Минхен со бугарскиот премиер Бојко Борисов. - Оваа ...
сите 142 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 189 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 138 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп подготвен е првпат да употреби вето ако Конгресот биде против неговата објава за вонредна состојба долж границата со ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Енергетски десерт- бомбици со урми и Spirulina Pacifica

Од:
До кого (е-маил):
Порака: