Уапсени 146 лица, опожарени автомобили- средношколци се судрија со полиција


6 копии

Вкупно 146 лица се уапсени денеска при судири меѓу средношколските демонстранти и полицијата пред едно средно училиште во Мант-Ла Жоли во парискиот регион. ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии

Пратениците од Француската социјалистичка партија, крајната левица „Ла Франс Инсумис“ и Француската комунистичка партија, незадоволни од одговорот на владата ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Француската влада стравува од големи насилства во Париз претстојниот викенд, бидејќи националните протести на таканаречените „жолти елеци“ не покажуваат знаци ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Француската полиција приведе 32 ученици кои учествуваа во протести против владините планови за реформи во пристапот на образование во земјата. Ученици од ...
| | веќе видена | слични

Француските демонстранти ја поздравија одлуката на претседателот Емануел Макрон за откажување од зголемување на данокот на горивата, кој беше планиран за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 128 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 109 | | | веќе видена

Италијанскиот премиер Џузепе Конте потврди дека младиот новинар Антониo Мегализи им подлегнал на повреди здобиени за време на нападот на божиќниот панаѓур во ...
сите 130 | | | веќе видена

Потпретседателката на Собранието и копретседавач на Интерпартиската парламентарна група за интеграција, помирување и реформи Фросина Ташевска Ременски за МИА ...
сите 149 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, вчера вечер оствари средба со голем број на членови и симпатизери на Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ во ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени 146 лица, опожарени автомобили- средношколци се судрија со полиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: