Трамп го осуди нападот во Нов Зеланд


2 копии
2 копии

Ќерката на претеседателот на САД, Доналд Трамп, Тифани Трамп, рано изутринава ја напушти Србија. Тифани на белградскиот аеродром пристигна со пратња и многу ...
| | веќе видена | слични

Тифани Трамп веќе неколку дена престојува во Белград, каде посетува разни знаменитости на градот. Таа цел ден во понеделникот посетувала важни места на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тифани Трамп (25), најмладата наследничка на американскиот претседател Доналд Трамп, која во петокот допатувала во Белград, имала закажан преглед кај лекарот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Српскиот министер за внатрешни работи Небојша Стефановиќ во пресрет на утрешните саботни протести „Еден од пет милиони“, денеска изјави дека секој има право ...
сите 172 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 170 | | | веќе видена

Бев во посета на кичевската населба Ламели. Имаме тешко секојдневие, незнаење на власта и огромна неспособност. Имаме неправда на секој чекор, напиша лидерот ...
сите 171 | | | веќе видена

,,Ова е ИД на денот на изборите . Ова е ИД денеска” , рече Трамп покажувајќи им на новинарите географска карта со бројни црвени точки претходнои со бела ...
сите 107 | | | веќе видена

Советот за стабилизација и асоцијација денеска во Брисел на петнаесеттиот состанок помеѓу Република Северна Македонија и Европската Унија ги поздрави ...
сите 114 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трамп го осуди нападот во Нов Зеланд

Од:
До кого (е-маил):
Порака: