Погребот на Витни Хјустон ќе биде пренесуван во живо на Интернет

Погребот на Витни Хјустон ќе биде пренесуван во живо на Интернет, иако претходно беше соопштено дека семејството на славната пејачка планира тој да биде затворен за јавноста. Кристен Фостер, „публицистот“ на Витни Хјустон вчера изјавила дека одлуката е донесена со цел илјадниците фанови да можат да ѝ оддадат почит и да се збогуваат со „нивниот идол“, пренесува Дејли Телеграф. Погребот ќе се одржи в сабота во Њу Џерси, а ќе може да се погледне во живо на livestream.com/aplive , како и на неколку, засега неименувани, сателитски канали. Во меѓувреме семејството на Витни Хјустон побара од Боби Браун, нејзиниот поранешен сопруг, да се држи понастрана од местото на погребот, бидејќи го сметаат за виновен за тоа што ја внел дрогата во животот на Хјустон. Браун пак изјавил дека ќе присуствува на погребот, без оглед на сите „лажни“ пишувања на медиумите. Објавено е дека на погребот ќе пее Арета Френклин, кумата на Витни Хјустон.
| | веќе видена | слични

Пејачката и актерка Витни Хјустон ќе биде погребана денеска во Њуарк, нејзиниот роден град, а на погребот ќе пеат Арета Френклин и Стиви Вондер. На погребот сепак и покрај бројните шпекулации е повикан и нејзиниот поранешен сопруг Боби Браун. Претставничката на семејството на покојната пејачка потврдила за медиумите дека на погребот е поканет и Боби Браун, кого многумина го обвинуваат за проблемите на Витни Хјустон со дрогата и со алкохолот и за кого се веруваше дека нема да биде добредојден на погребот, пренесуваат агенциите. На погребот се повикани и Кевин Костнер, со кого таа го сними филмот „Телохранител“ и Опра Винфри. Долгогодишниот ментор на Витни Хјустон, Клај Дејвис, ќе одржи говор на погребот, исто така и госпел пејачот и долгогодишниот семеен пријател Марвин Винанс. Баптистичката црква „Нова надеж“ во Њуарк забрзано се подготвува за погребот, а озвучувањето е веќе наместено, пренесуваат американските медиуми. Нејзините фанови ако немаат покана нема да можат да влезат во црквата, ...
| | веќе видена | слични

Погребот на Витни Хјустон ќе се одржи денеска во Њу Џерси, по церемонијата во баптистката црква „Нова Надеж“, каде како 11-годишна, Витни пеела во црковниот хор заедно со својата мајка Сиси. Фановите се собираат пред црквата, за да остават цвеќиња и да напишат пораки во книгата за сочувство. Семејството одлучи погребната церемонија да биде само со покани. Арета Френклин и Стиви Вондер се меѓу ѕвездите кои ќе настапат на погребната церемонија. Партнерот на Витни од филмот Телохранител“ Кевин Костнер треба да зборува пред присутните. Семејниот пријател на семејството на Хјустон, преподобниот Џеси Џексон соопшти дека мајката на пејачката Сиси Хјустон е „силна жена“. - Мислам дека така треба. Тие не сакаат тоа да се претвори во циркус и погребот да биде во духот на верата, додаде тој. Во меѓувреме, во Лос Анџелес е покрената комплетна истрага за утврдување на условите во кои настанала смртта на пејачката. За неколку недели токсиколошките резултати ќе ги откријат видот и количеството на лековите во организмот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вилата во Њу Џерси, во која Витни Хјусон живеела со својот поранешен сопруг Боби Браун, се продавала за 1,75 милиони долари. Обожавателите на изненадно починатата пејачка ќе можат да ја купат нејзината резиденција заедно со ранчот, каде живеела по венчавката со Боби Браун. Две години по разводот, во 2009 година, Витни и Боби се обиделе да го продадат заедничкиот имот, но безуспешно. Во прашање е пространа вила со заоблени ѕидови и високи плафони. На овој имот, кој се простира на повеќе од пет хектари, пред седум години било снимано реалното шоу „Да се биде Боби Браун“.
| | веќе видена | слични

Арета Френклин ќе пее во сабота на закопот на Витни Хјустон во Њуарк нејзиниот роден град сојузната американска држава Њу Џерси, а ќе бидат присутни и други колеги на починатата ѕвезда, како Стиви Вондер и Алиша Кејс, како и актерот Кевин Костнер,м соопшти во петокот агентот на пејачката. На обредот во баптистичката црква „New Hope“ во којашто Витни Хјустон пеела во госпел хорот како дете, ќе може да се присуствува само со покана. На погребот ќе присуствуваат и Елтон Џон, Бијонсе, раперот Џеј-Зи, тв водителката Опра Винфри и актерот Бил Крозби. Клив Дејвис, продуцентот на 48-годишната почината пејачка којашто минатата сабота беше пронајдена мртва во собата од хотелот „Beverly Hilton“ на Белеврли Хилс во Лос Анџелес, исто така ќе присуствува на погребот, како и познатите госпел исполнувачи Дони Меккларкин, Ким Барел и Сиси Вонс. Обредот ќе го предводи пријателот на Витни, пасторот Марвин Цинанс, исто така пејач на госпел кој ќе го одржи и посмртнотослово. Вананс во 1992 година ја венчаше пејачката за ...
| | веќе видена | слични

Семејството на Витни Хјустон, сепак, формално го покани Боби Браун на утрешниот погреб на Витни во Њу Џерси, открива „ТМЗ“. Извори на интернет-порталот од семејството откриваат: „Во последен момент, семејството почувствува дека би било добро да го одржиме мирот на погребот... иако некои од членовите на семејството беа против“ Како што беше претходно објавено, неколку членови на семејството Хјустон не сакаа да дозволат присуство на поранешниот сопруг на погребот, бидејќи го обвинуваат за пропаста на Витни.
| | веќе видена | слични

Семејството на Витни Хјустон се плаши од нејзиниот поранешен сопруг Боби Браун, оти би можел да и се приближи на ќерката Кристина со цел да земе дел од парите и имотот на покојната пејачка. Мајката на Витни Хјустон, се обидува на секој начин да го спречи Браун да и се приближува на 18-годишната Кристина, затоа што се плаши дека ќе ја искористи за да добие дел од наследството на поп дивата. Откако во саботата 48-годишната поп-дива беше пронајдена мртва во кадата во Беверли Хилтон хотелот во Лос Анџелес, семејство и колеги не престануваат да тагуваат, и сите се подготвени за погребот. Меѓу другото, на погребот ќе биде Опра Винфри, Кевин Костнер, Стиви Вондер и Арета Френклин.
| | веќе видена | слични

Витни Хјустон е уништувала со дрогата бидејќи не можела да се справи со сопствената сексуалност, тврди геј активистот Питер Тачел. За списанието „Дејли стар“ изјавил дека пејачката со години била во врска со својата асистентка Робин Крафорд, а дека нејзиниот брак со Боби Браун бил само параван. -Најсреќна била во текот на 1980-тите години додека беше во врска со Робин. Беа толку вљубени и весели. Мислам дека причината за нејзиното дрогирање и автодеструктивното однесување е нејзината немоќ да се носи со својата сексуалност и неможност да ја одржи својата лезбејска врска - изјавил Тачел. Ова не е прв пат да се спомнува наводната склоност на Витни кон истиот пол. За неа веќе зборуваа дури и блиски лица на покојната пејачка. Сестрата на нејзиниот бивш сопруг Боби им раскажа на новинарите пред неколку години дека во повеќе наврати ја затекнала Витни со жена, а слични приказни ширеше и нејзиниот бивш телохранител. И Боби Браун неколку пати дозволи да се насети дека целта на нивниот брак е само лажење на ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно сѐ повеќе детали се појавуваат околу покојната пејачка Витни Хјустон. Сега во медиумите се пласира приказната околу нејзината сексуална ориентираност. По објавените информации дека умрела од лоша комбинација на алкохол и седативи, како и дека нејзината ќерка посакала да се самоубие веднаш по нејзината смрт, следува уште еден шок. Шпекулациите дека Хјустон била во врска со својата поранешна асистентка се приказна што никогаш не беше потврдена. Сепак, по нејзината смрт, некои од нејзините пријатели откриваат дека станувало збор за вистинска приказна. „Витни беше најсреќна за време на нејзиниот врв во осумдесеттите години на минатиот век, кога беше со својата партнерка. Беа толку вљубени и среќни заедно. Можеби нејзината неспособност да ја прифати и да ја изрази истополовата љубов придонесе кон тоа да се дрогира. Ѝ извршија притисок за бракот со Боби Браун. Беше катастрофа. Нејзиниот живот веднаш потоа почна да се распаѓа“, изјавил Питер Тачел, активист за геј-правата. Тој не го открива идентитетот ...
| | веќе видена | слични

Семејството на починатата пејачка Витни Хјустон смета дека Боби Браун би можела да ја искористи нејзината смрт за да се доближи до нивната ќерка Боби Кристин од само една причина – наследството на Витни. Мајката на пејачката, Сиси Хјустон прави се со цел да го спречи Боби да се приближува до 18 годишната внука, бидејќи се плаши дека поранешниот сопруг на нејзината ќерка ќе ја искористи. Семејството е убедено дека Боби банкротирал и дека глуми посветен на ќерката за да дојде до имотот вреден околу 20 милиони долари, кој до крајот на годината би можел двојно да се зголеми. Боби во почетокот на неделата се обидел да ја посети ќерката со која со години е во лоши односи, но семејството на Витни го спречило. Наводно тиа го предупредиле дека е не треба да се појави на погребот, ниту во животот на Боби Кристин. Помеѓу Браун и семејството на неговата поранешна сопруга низ годините паднале тешки зборови во голема мера бидејќи сметаат дека тој е одговорен за проблемите со алкохолот и дрогата кои ги имаше нивната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Боинг 737 Макс, е модел на авион кој во две несреќи однесе 300 животи, а произведен е при брзање на компанијата Боинг да се престигне конкуренцијата. Сега се ...
сите 46 | | | веќе видена

Францускиот муслимански совет (ЦФЦМ), водечки претставник на муслиманите во Франција, денеска соопшти дека ги тужи „Фејсбук“ и „Јутуб“, бидејќи емитувале ...
сите 96 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Кристоф Кастање веќе нема авторитет, а тоа ги отежнува обидите на претседателот Макрон да најде конструктивен излез од кризата ...
сите 96 | | | веќе видена

Ако не помине законот со кој ќе се реши статусот и ќе се продолжи работата на Специјалното јавно обвинителство се зголемува можноста земјава во јуни да не ...
сите 130 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 170 | | | веќе видена

Кога ВМРО-ДПМНЕ ќе достави конкретни амандмани на Законот за Јавно обвинителство, тогаш ќе има нова средба за да се разгледаат, кажа министерката за правда ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Погребот на Витни Хјустон ќе биде пренесуван во живо на Интернет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: