ТТК Банка АД Скопје со добивка од 1 милион евра за периодот јануари-септември 2018

Во периодот 1.1.- 30.9.2018 година, преку своето редовно оперативно работење, Банката успеа да генерира позитивен нето оперативен приход пред исправките на ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 1.1.2018 до 30.9.2018 година ТТК Банка АД Скопје оствари позитивни финансиски резултати и прокнижи добивка од 60.732 илјади денари. Во периодот ...
| | веќе видена | слични

Во моментите кога „Македонијатурист“ оствари резултат (нето добивка) што е речиси идентична како и лани и кога процентуалниот раст на расходите беше поголем од ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Нето добивка со раст од 16,8 отсто и пораст на бројот на корисници на широкопојасен интернет и IPTV услугите, евидентира Македонски телеком во првите девет ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Тетекс од Тетово во текот на деветте месеци од оваа година оствари вкупна сеопфатна добивка во висина од 50.749.000 денари, покажуваат податоците од билансот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Пратеникот Јоргос Псарианос соопшти дека ја напушта партијата „То Потами“(Река) поради поддршката на фракцијата за Преспанскиот договор, само неколку часа ...
сите 155 | | | веќе видена

Во Општина Илинден продолжува традицијата, среќникот што го фати Богојавленскиот крст што свештениците од црквата „Свети Константин и Елена“ го положија во ...
сите 332 | | | веќе видена

Поранешниот министер за надворешни работи на Грција, Никос Коѕијас, денеска изјави дека ќе го тужи својот некогашен колега од владата на Ципрас, ексминистерот ...
сите 123 | | | веќе видена

Циклонска активност со центар во јужните делови на Европа ќе услови од утре и во текот на неделава да има повремени врнежи од дожд и снег на пониските места и ...
сите 200 | | | веќе видена

Најмалку 40 повредени од кои 25 полицајци, еден фоторепортер и еден снимател, приведени 12, од кои уапсени седум лица, солзавец и сериозни инциденти, учество ...
сите 128 | | | веќе видена

Со високи тонови, со обвинувања за изборот на новите членови поради тоа што неколку пратеници ги напуштија нивните пратенички групи, со жестоки реакции од ...
сите 146 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТТК Банка АД Скопје со добивка од 1 милион евра за периодот јануари-септември 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: