Витамини за лечење на акните

И покрај тоа што голем број луѓе имаат проблеми со акните, мал број од нив навистина секојдневно се труди да направи нешто и да го спречи нивното повторно појавување. Повеќето одлучуваат едноставно да не прават ништо и чекаат на телото само да го реши овој проблем. Мислењето на поголем дел од луѓето е дека главниот кривец и главен предизвикувач на акните, како и мозолчињата, навистина е храната која личноста ја консумира. За жал, постојат многу малку докази кои би го потврдиле ова тврдење. Покрај тоа, постојат и многу митови за акните и сите биле одбиени со научни образложенија. Ги наведувме најголемите грешки:
| | веќе видена | слични

Останато

Гордана Силјановска-Давкова ги премолчи дваесетината прашања на вмровскиот реформатор. Одговорите на тие прашања ќе го разјаснеа нејзиното политичко кредо. Но ...
сите 167 | | | веќе видена

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска од Нови Сад порача дека властите повеќе нема да дозволат насилство на протестите, како она од минатата сабота, ...
сите 210 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 208 | | | веќе видена

До понеделник ќе се задржи стабилно и топло време, а во вторник ќе настапи промена на времето. Ќе има зголемена облачност со повремен дожд и ќе дува умерен до ...
сите 158 | | | веќе видена

Барањето на Владата – ВМРО-ДПМНЕ да достави предлози во вид на амандмани околу предлог-законот за Обвинителството, македонската опозиција го нарекува обид за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Витамини за лечење на акните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: