Одложен натпреварот “Осогово“ - “Брегалница“, ЖФК “Кочани“ гостува во Дојран

23.03.2018 По двонеделна пауза, викендов продолжуваат натпреварите во Првата фудбалска лига во женска конкуренција. Ќе се игра редовното 13. коло во кое ЖФК ...
| | веќе видена | слични

Беласица сигурно чекори кон Првата лига по денешената победа против Кожув со 3:0, а дербито во прекрасен амбиент во Кочани меѓу осогово и Брегалница заврши ...
| | веќе видена | слични

Со голот на ветеранот Боби Божиновски во финишот на мечот, Македонија Ѓорче Петров го доби локалното дерби со Локомотива во населбата Карпош и се приклучи во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Францускиот претседател Емануел Макрон преку видео порака им се обрати на македонските граѓани во пресрет на референдумот. Во неа тој вели дека договорот со ...
сите 68 | | | веќе видена

Една недела пред референдумот, директорот на УБК Горан Николовски во отвореното Студио 1 вели дека не постои директна закана врз безбедноста на Р. Македонија.- ...
сите 108 | | | веќе видена

„Отсекогаш сум се залагал за решение кое нема да задира во идендитетот , националните интереси и уставни промени. Прашањето за името и индентитетот е постаро и ...
сите 77 | | | веќе видена

„Со цензурирани медиуми кои исто како и Премиерот не смеат да го пишат името Македонија не се стигнува во Европа. Погазена е слободата на медиумите и ...
сите 162 | | | веќе видена

Управата за заштита на културно наследство (УЗКН) ќе побара црквата „Света Богородица“ во кумановското село Матејче да биде прогласена за културно наследство ...
сите 50 | | | веќе видена

Од вчера стапи во сила договорот за взаемно признавање на возачките дозволи меѓу Македонија и Германија. Договорот го потпишаа Министерот за внатрешни работи ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Одложен натпреварот “Осогово“ - “Брегалница“, ЖФК “Кочани“ гостува во Дојран

Од:
До кого (е-маил):
Порака: