„Плачкото“ Лампард сурово им се одмазди на навивачите на Лидс по пласманот во финалето на „Вембли“ (Видео)


Френк Лампард го направи најголемиот успех во својата кратка тренерска кариера, откако изминатава вечер успеа да го однесе својот Дерби Каунти во плејоф ...
| | веќе видена | слични

Џек Мериот е играч на натпреварот во реваншот против Лидс, тој беше незадржлив за слабата одбрана на ривалот од Јоркшир и со два гола беше најзаслужен за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидс беше голем фаворит против Дерби, особено по победата на гостински терен во првиот меч, но вечерва тимот на Лампард славеше со 4-2 и се пласираше во ...
| | веќе видена | слични

Марсело Биелса пред неколку месеци го шпионираше тренингот на Дерби пред првенствениот меч меѓу неговиот Лидс и фудбалерите на Френк Лампард, а бидејќи ваквиот ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард и Дерби Каунти ќе се борат за влез во Премиер лигата наредната сезона, додека Лидс на Алиоски ги изгуби шансите за место во Премиер лигата ...
| | веќе видена | слични

Реванш дуелот меѓу Лидс Јунајтед и Дерби Каунти во полуфиналето на англискиот плејоф донесе навистина огромни возбудувања, а во исклучително лудиот меч на ...
| | веќе видена | слични

Крај на сонот на Езгјан Алиоски и на Лидс Јунајтед дека следната сезона ќе бидат дел од Премиер – лигата. Лидс Јунајтед е елиминиран од Дерби во полуфиналето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дерби каунти стигна до импресивна 4:2 победа на гостувањето кај Лидс за да ја надополни негативата од првиот меч (кога дома загубија со 0:1) за да се пласира ...
| | веќе видена | слични

Дерби го нокаутираше Лидс во реванш полуфиналето за пласман во Премиерлигата, победи со 4:2 и ја анулираше негативата од 0:1 од првиот меч, доволно за меч на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За неа тврдат дека е внука на рускиот олигарх која разговарала со Штрахе во вилата на Ибица. Идентитетот на жената која ја глумела внуката на рускиот олигарх ...
сите 211 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, денеска го прими претседателот на Големото национално собрание на Република Турција, Мустафа ...
сите 238 | | | веќе видена

Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
сите 43 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Плачкото“ Лампард сурово им се одмазди на навивачите на Лидс по пласманот во финалето на „Вембли“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: