(Видео) На снимка „уловен“ британски криминалец кој демолирал затвор и претепал полицајци


Надзорните камери во британскиот затвор Фул Сатон во провинцијата Јоркшир снимиле насилни немири на затворениците. Оваа побуна се случи во август минатата ...
| | веќе видена | слични

Бунтот се случил во август минатата година , а сега се појави видеото , кое се користи на судењето на еден од водачите. Бунтот траел осум часа , а полицајците ...
| | веќе видена | слични

Безбедносните камери на британскиот затвор „Ful Saton“ во Јоркшир снимиле точно како и кога избил бунтот. Сè се случило минатата година, но снимката е дури ...
| | веќе видена | слични

Останато

Трамп се закани дека ќе ја испрати војската за да ги угасне протестите во САД, поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд. Ако градовите и државите не успеат ...
сите 526 | | | веќе видена

Полицијата во Охрид преку Одделението за превенција врши контрола врз начинот на кој се исполнуваат владините мерки и препораки за заштита и превенција од ...
сите 299 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека ова што денес се случи со Дурловски е одраз не само на искривениот систем на вредности во кој силеџии се ...
сите 119 | | | веќе видена

Вечерва во вестите на Канал 5 свое јавување имаше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски посочи дека за да се одржат избори треба два чекори да ...
сите 620 | | | веќе видена

Британската Влада планира до крајот на јуни да го замени карантинот за патниците кои пристигнуваат на аеродромите, а воздушните мостови се појавија како ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) На снимка „уловен“ британски криминалец кој демолирал затвор и претепал полицајци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: