Вистинска скопска сензација: Oд Идадија и Дебар маало, кон центарот со трамвај

Ако поразговарате со некој од постарите генерации, со сигурност ќе ви каже дека не може денес да го препознае Скопје. Бабите и дедовците ако ги пуштите во ...
| | веќе видена | слични

Останато

По повод патрониот празник на ООУ „Климент Охридски“, делегација од Општина Прилеп предводена од градоначалникот Илија Јованоски и од училиштето викендов ...
сите 132 | | | веќе видена

До вторник ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи со променлив интензитет. Пообилни врнежи од снег ќе има во недела и вторник и ќе се ...
сите 207 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов на 28 декември, во 12 часот, ќе има редовно годишно обраќање пред пратениците во Собранието. Известувањето ...
сите 132 | | | веќе видена

Телевизијата имала отворена програма за акцијата на полицијата во Стразбур и ликвидирањето на Шериф Шекат , терористот кој на Божикниот саем уби три лица , а ...
сите 130 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев е уверен дека има поддршка од пратениците за да се заврши процесот на уставни измени и да се имплементира Договорот од Преспа „Видовте ...
сите 158 | | | веќе видена

Обидите на британската премиерка Тереза Меј да добие гаранции од ЕУ за својот договор за брегзит, нејзините противници го прогласија за срамен неуспех, кој не ...
сите 381 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинска скопска сензација: Oд Идадија и Дебар маало, кон центарот со трамвај

Од:
До кого (е-маил):
Порака: