Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски


Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
| | веќе видена | слични

Осудениот пратеник Никола Груевски кој ужива азил во Унгарија, на Фејсбук најави дека самиот ќе си поднесе оставка. Напишал дека следните денови за таа одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Груевски, од Будимпешта преку Фејсбук ја извести јавноста дека ќе си поднесе оставка од функцијата пратеник. Дали овој потег на екс премиерот, кој добро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никола Груевски, пратеник и поранешен премиер, кој доби политички азил во Унгарија денеска преку својот профил на социјалната мрежа Фејсбук најави оставка на ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на член 57 од Деловникот за работа на Парламентот и членот 65 од Уставот пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оставката мора да ја ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во егзил во Унгарија на својот фејсбук профил денеска најави дека ќе се повлече од пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во дуелот на Канал 5 вечерва изјави дека „бомбата“ која ја емитуваше пратеникот Антонио Милошоски е од состаноците на кои ...
сите 227 | | | веќе видена

„Конечно СДСМ има коалиција во која има партии од сите етнички заедници и тоа е важно за општеството и граѓаните. Второто е дека носи пратеници плус по некои ...
сите 351 | | | веќе видена

Информациите дека Јавното обвинителство отворило предмет против Јово Вангеловски заради тоа што намерно држел предмети во фиока, уште еднаш ја потврдува ...
сите 279 | | | веќе видена

Вчера во 12,20 часот во СВР Охрид од ТППЕ Охрид, бил пријавен пожар во помошна просторија на ул.„Живко Чинго“. Од полициски службеници од СВР-Охрид излезено ...
сите 70 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: