Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски


Пратеникот Емил Димитриев даде изјава која ја сметаме за недоследна: Изјава: „Не можам да му одземам нешто што не сум му дал“ [Извор: РСЕ – Виси ...
| | веќе видена | слични

Осудениот пратеник Никола Груевски кој ужива азил во Унгарија, на Фејсбук најави дека самиот ќе си поднесе оставка. Напишал дека следните денови за таа одлука ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Никола Груевски, од Будимпешта преку Фејсбук ја извести јавноста дека ќе си поднесе оставка од функцијата пратеник. Дали овој потег на екс премиерот, кој добро ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Никола Груевски, пратеник и поранешен премиер, кој доби политички азил во Унгарија денеска преку својот профил на социјалната мрежа Фејсбук најави оставка на ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на член 57 од Деловникот за работа на Парламентот и членот 65 од Уставот пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски оставката мора да ја ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот премиер Никола Груевски кој моментално се наоѓа во егзил во Унгарија на својот фејсбук профил денеска најави дека ќе се повлече од пратеничката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Владата до крајот на неделата, според најавите, треба да направи проценка дали е потребно прогласување нова вонредна состојба.Тековната вонредна состојба што ...
сите 504 | | | веќе видена

Според информациите од Центарот за јавно здравје во Велес во изминатите 24 часа нема ново регистрирани заболени од Ковид -19, а со тоа во Велес петти ден нема ...
сите 127 | | | веќе видена

Нова искра во односите меѓу Бугарија и Русија предизвика рускиот патријарх Кирил со именувањето на светите браќа Кирил и Методиј како словенски учители при ...
сите 197 | | | веќе видена

Да не се промовираат мерки чие спроведување е во тек и со кои јавноста е веќе запознаена, како и мерки кои не се непосредно поврзани со санирање на последиците ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистиномер: Наместо да одлучува по Устав и закон, Димитриев политизира за мандатот на Груевски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: