Гостувањето на Заев во „Вин-Вин“ (Видео)


3 копии

Лидерот на опозицијата Зоран Заев после месеци и месеци форсирање на „Ципрас Мода“ со носење строго на бела кошула со собрани ракави, конечно направи драматична промена во својот аутфит, пишува порталот Вистина.мк. На партиската средба во Битола првиот социјал-демократ се појави во две комбинации на кошули, која од која поубава. Во првата која е помалку свечена, Заев носи бела кошула со многу сини точки, што е одличен избор имајќи предвид дека точките би можеле да бидат и во различни бои. – Во втората варијанта, онаа посвечената, Заев носи темна кошула со змиски дезен со која праќа двојна порака – едната е дека завршил со имитирањето на стајлингот на Алексис Ципрас, втората е дека под првиот плашт на белокошулашка демократија, се крие кожа на змија. Можеби оваа кошула ја носи на партиските состаноци на кои ги навредува и пцуе своите соработници и членови на СДСМ, како што самиот кажа пред неколку дена, пишува Вистина. Симптоматично е што оваа драстична промена во стајлингот на Зоран Заев доаѓа само три дена ...
| | веќе видена | слични

Она што го открива новинарката Оливера Трајковска во последното интервју со опозицискиот лидер се само сегменти од нејзиниот разговор со заменичката на Зоран Заев, Радмила Шеќеринска. Она што го открива новинарката Оливера Трајковска во последното интервју со опозицискиот лидер се само сегменти од нејзиниот разговор со заменичката на Зоран Заев, Радмила Шеќеринска. Оговарања, договарања, навредувања. Што се уште има на снимките со разговори од првите луѓе на опозицијата? Аналитичарите го поставуваат прашањето и жалат што јавноста нема да има можност да слушне како се комуницирало во опозициските редови. Политичкиот аналитичар Александар Пандов вели дека Заев како по обичај повторно сам си се фаќа на сопствената мамка. Во интервјуто Заев индиректно посочува дека од телефонските разговори не може да се создаде реална слика за карактерот на една личност. Упатените велат дека после седум месеци Заев признава дека тој и неговиот тим одлучувале што и во каков контекст ќе го прикажат. Бојана Димитријевска
| | веќе видена | слични

Лидерот на СДСМ призна дека бомбите се фарса и не докажуваат ништо, се работи за обични приватни разговори какви што води и тој, пишува порталот Курир. Во Емисијата “Вин Вин“ на “24 вести“, Зоран Заев истакна дека и тој во телефонски разговори навредува други лица, а телефонските разговори, какви што инаку емитуваше, не докажуваат ништо и не се слика за тоа каков човек е оној кој разговара. -Знам да ги навредам моите сопартијци, знам некој пат да донесам одлуки и ги сопштувам брзоплето по телефон, но тоа е приватноста, рече Заев. Според “Курир“ со ова лидерот на СДСМ признава дека бомбите кои ги пушташе се исклучиво за дневно политичка употреба. Порталот анализира дека Зоран Заев со емитувањето на приватните разговори ја држеше целата македонска јавност во заложништво, ги забави Економијата и Европските интеграции за сега да признае дека и тој води исти такви разговори. -Секој пат сме во приватните разговори попуштени, послободни и зборуваме некои работи кои не ги мислиме и тоа е така, рече Заев. Иако ...
| | веќе видена | слични

Со признението дека телефонските разговори не се мерило за тоа каква е личноста која ги објавува  Заев практично признава дека бомбите кои ги пушташе се фарса и за дневно политичка употреба. Тој целата држава ја стави на коцка, во период во кој и економијата евидентно забави и ја држеше во неизвесност , емитувајќи нелегално стекнати разговори а сега признава дека целата нервоза во разговорите кои ги објавуваше   не се вистински и не даваат реален приказ за личностите. Токму и затоа Заев на секој прес од бомбите имаше наратив и се здоби со титулата раскажувачот, ставајќи ги во одреден контекст работите и прикажувајќи ги само онака како што нему му одговараат. Иако јавноста ќе остане покуса за оговарањата, договарањата и разговорите на челните луѓе од СДСМ, кои Заев не ги пушти во јавноста, новинарката Оливера Трајковска загатна дел од тие разговори признавајќи што таа и Радмила Шекеринска практично мислат за Заев. Ова покажува дека СДСМ се наоѓа во тешка позиција во која најавите за оптимизам и ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На опозицискиот лидер Зоран Заев не му пречи да ги навредува сопартицијте. Тој при интервју во емисијата „Вин Вин“ која се емитуваше на 24 Вести признава дека по телефон се кара, навредува други лица, се обраќа со повисок тон, но и дека телефонските разговори, какви инаку пушташе во текот на објавување на бомбите, не докажуваат ништо и не се сликата за тоа каков човек е носителот на разговорот. Заев за пример посочи дека и тој го навредувал сопственото членство во телефонски разговори, но тие не биле доказ за нешто. -Знам да ги навредам моите сопартијци, знам некој пат да донесам одлуки и ги сопштувам брзоплето по телефон, но тоа е приватноста, рече Заев. Со признанието дека телефонските разговори не се мерило за тоа каква е личноста која ги обавува, практично Заев признава дека бомбите кои ги пушташе се фарса и за дневно политичка употреба. Тој практично целата држава ја стави на коцка, период во кој и економијата евидентно забави и ја држеше во грч, емитувајќи нелегално стекнати разговори а сега признава ...
| | веќе видена | слични

Оливера Трајковска во синоќешното интервју со лидерот на СДСМ во нејзината емисија „Вин-Вин“ кажа и повеќе од доволно за секој да може да ја оцени нејзината проценка за капацитетот и способноста на лидерот на опозицијата и претендентот за премиерската позиција во Република Македонија, Зоран Заев. Сликата говори илјада зборови, а видеото неколку реченици - кои се и повеќе од доволни. Еве ви едно креирано, сечено, лепено и монтирано видео кое ќе ви заштеди на време да не го гледате целото интервју, бидејќи соговорникот на Трајковска или Зоран Заев (како што сам милува да се нарекува) е прилично напорен. Во видеото кое следи Трајковска зборува за нејзиниот искрен впечаток за Заев, стравовите дека доколку дојде на власт ќе започне да се одмаздува на луѓе за кои смета дека му згрешиле, му препорачува да посети психијатар, го дефинира како човекот кој најмногу искористил од прислушните апарати во Македонија, го нарекува лидер на безидејна неорганизирана партија која внатрешно е поделена на Заевисти, Бранковисти, ...
| | веќе видена | слични

Останато

,,Пчелите се живи. Ми олесни кога гио видов сателитските снимки , на кои се гледа дека три кошници не се изгорени.” , вели пчеларот Николас Гант. Тој објаснува ...
сите 810 | | | веќе видена

Општина Струга е држава во мало. Има долга традиција на различни вери и етнички заедници, но соживотот секогаш бил по мерка. Вака ја замислувам и нашата земја, ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостувањето на Заев во „Вин-Вин“ (Видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: