10 заеднички карактеристики на луѓето родени во месец декември

Декември важи за студен и мрачен месец, но сепак, луѓето родени во него не поседуваат такви карактеристики. Тие се оптимисти, големи другари и неповторливи романтичари. ТАИНСТВЕНОСТ Тие се таинствени по природа. Не ги откриваат своите мисли и тоа може да биде многу тешко за луѓето околу нив. Генерално, тешки се за разбирање. УБЕДЛИВОСТ Овие луѓе имаат огромната моќ да можат да ги убедуваат останатите во своја корист. Тие дури можат да ги натераат луѓето околу себе да прават погрешни работи. Ова е една од најопасните карактеристики, кои тие ги поседуваат. Ако човек, роден во декември одлучи да стане лидер, тој ќе стори сè само за да успее. ТАЛЕНТИРАНИ И ИНТЕЛИГЕНТНИ Овие личности се многу талентирани и интелигентни. Тие имаат логичен и аналитички пристап и можат да станат исклучително успешни во кариерата, доколку се препуштат на својот талент. ИСКРЕНОСТ Лицата родени во декември слепо се држат до вистината, без оглед на сè. Имаат храброст да го кажат она што го мислат, без разлика на последиците. ЛОЈАЛНОСТ ...
| | веќе видена | слични

Бик Луѓето родени во овој знак се тврдоглави и тоа не се празни приказни. Кога станува збор за докажување на нивното знаење тогаш стануваат уште потврдоглави. Тие едвај ќе признаат дека не се во право. Биковите често имаат многу знаење, но претпоставуваат дека никој не може да ги надмине по тоа прашање. Тие се многу интелигентни, а ароганцијата и несериозното однесување оставаат лош впечаток. Лав Никој не е толку егоцентричен. Луѓето родени во овој знак едноставно обожаваат да го слушаат својот глас. Тие од другите очекуваат да заборават сè што знаат, бидејќи тоа е “погрешно” и да ги слушаат само нив. За разлика од Биковите, Лавовите се повеќе театрални. Уживаат кога се во центарот на вниманието и не поднесуваат кога некој ги прекинува додека зборуваат. Девица Кога ќе дојде до расправа, луѓето родени во знакот на Девица ќе направат сè, за да победат. Со нив најдобро е да им дозволите да зборуваат, но и да не ги слушате премногу. Девиците се длабоко убедени дека тие се секогаш во право и не гледаат ништо ...
| | веќе видена | слични

Секој број има соодветен елемент, а тоа се метал,, огин, земја, дрво и вода. Овие елементи го откриваат и карактерот на личноста, нејзините навики и уште многу нешта. Ајде да откриеме кој елемент сте вие и што тоа зборува за вас. На пример ако сте родени 1987 година, вашиот број е 7, а неговиот елемент е огин. Елемент #1:Метал (0-1) Овие личности имаат силен карактер и се отпорни. Имаат слободен дух, но резервирани затоа што сакаат да го живеат животот по сопствените правила. Копнеат да живеат во доследност и љубов. Тие точно знаат што сакаат и ќе сторат се да ги остварат своите цели и амбиции. Во меѓувреме, нивните недостатоци се желбата за моќ, луксузни работи и многу пари. Решителни се и не толерираат пропусти. Елемент #2:Вода (2-3) Личностите родени под елементот вода, покажуваат сочувство и симпатии за другите луѓе. Поседуваат одлична имагинација и снаодливост, што ги прави успешни во кариерите поврзани за уметноста. Имаат одличен инстинкт и одлично забележуваат детали. Елемент #3: Дрво (4-5) ...
| | веќе видена | слични

Она што сите треба да го имаме на ум е дека секој од нас има лоши денови, па и недели, кога може да западне во овие седум зони. Разликата помеѓу среќниот и несреќниот живот е во тоа колку долго ќе останеме во нив. Околу 40 отсто од капацитетот што можеме да го промениме за среќа е во наши раце. Постојат милијарди луѓе на нашата планета што се навистина среќни. Остатокот се наоѓа некаде помеѓу тагата и среќата, во зависност од денот. Постојат навики и особини што ги поседуваат само луѓето што се хринично несреќни. Среќните луѓе знаат дека животот може да биде тежок, но тежнеат кон тоа низ тешките времиња да поминат со ставот на љубопитност, а не да прават жртва од себе си. Тие ја преземаат одговорноста за тоа што се нашле во неред и настојуваат колку е можно побрзо да се извлечат од тоа. Не велиме дека здравата поделба е неважна, но поголемиот број среќни луѓе им веруваат на нивните најблиски. Не мислат дека секој е против нив, туку веруваат во доброто во луѓето. Отворените лица што се пријателски настроените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронајдете на кој знак припаѓате и уверете се сами колку е прецизен. Татко (4 јануари – 3 февруари) Среќен ден: четврток Успешни месеци: јануари и мај Елемент: воздух Дрво: баобаб Боја: зелена Знакот Татко е поврзан со Сонцето и светлината. Припадниците на овој знак се стабилни и чесни личности кои живеат во реалноста. Многу се внимателни и уживаат голема доверба од другите и затоа често им се обраќаат за совет. Имаат чувство за добри бизнис зделки, но притоа често ја забораваат хуманоста. Среќни се, но повеќе се потпираат на нивната издржливост, отколку на нивната среќа. Работат многу напорно. Веруваат во себе и во своите одлуки. Љубов: Родените во овој знак бараат стабилна врска која постепено расте и се продлабочува. Сакаат сè да прават заедно со својот партнер – од заедничко живеење до заеднички патувања. Припадниците на овој знак се најчесто јадрото на врската. Му помагаат и го поддржуваат партнерот. Имаат многу пријатели и сите нив подеднакво ги ценат. Работа: Имаат потреба од висок социјален и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Позитивните луѓе се посилни, поотпорни и зрачат со добри вибрации. Тие се одлично друштво бидејќи можат да ве поттикнат да станете подобра личност. Но, како позитивните луѓе успеваат да останат позитивни, дури и кога срцата им се скршени? Одговорот е: нивните убедувања. Личните убедувања влијаат на нашето однесување, одлуки и акции. Кои се 4-те уверувања на позитивните луѓе кои секогаш ги применуваат во животот, дознајте од текстот во продолжение. Луѓето кои веруваат дека сè ќе биде добро, имаат во себе надеж која секогаш ги турка нанапред. Сите имаат некој лош период во животот, но позитивните луѓе веруваат дека од тоа ќе произлезе нешто добро и тоа е нивната водилка низ сите животни препреки. Позитивните луѓе знаат кои предности ги поседува добриот човек со добар став. Добрите луѓе не завидуваат на туѓата среќа и успех, бидејќи тие сами по себе се среќни и успешни личности кои секогаш настојуваат да учат од поединци и да ги поттикнат и останатите да бидат подобри. Личноста која има позитивен став во ...
| | веќе видена | слични

Дали некогаш сте се запрашале кој знак во хороскопот најмногу се одмаздува? Кому едноставно не смеете да му забележите нешто? Шкорпиите често оставаат слика на студени и рамнодушни луѓе, но тоа е само нивниот оклоп што другите треба да го пробијат за да се дружат со нив. Сепак, без оглед на тоа, тие се едни од најдобрите пријатели, кој човек може да посака да ги има. Потребен им е некој кој може да ги разбере, но, исто така, и да се биде искрен како и тие. Со невидена самодисциплина владеат над своето однесување. Со нив никако не би требало да се влегува во жестоки конфликти, бидејќи тие се најнезгодни непријатели. Интелигентни се, многу храбри и одмаздољубиви. Долго ќе се сеќаваат на навредите, и како што се исклучително интуитивни, брзо ќе ја забележат вашата “Ахилова пета” и ќе ви вратат кога сте најслаби! Природата на луѓето родени во знакот на Шкорпија е полна со контрадикции, извор е на незапирлива борба на страст и чувство. Иако Шкорпијата е детектив кој “копа” по некои туѓи “скривалишта”, самата има ...
| | веќе видена | слични

 Не е сеедно дали роденденот е на почетокот, во средината, или, пак, при крајот на дванаесеттиот месец. Секоја група има свои карактеристики по кои се разликува од другите. Декември. За едни е најстудениот месец во годината. Другите, пак, го доживуваат како највеселиот, затоа што е полн со зимска магија. Личностите кои дошле на свет во дванесеттиот месец, родени се во знакот на Стрелец или Јарец. Според направените истражувања, тие се многу помирни и дисциплинирани во детството. Нивниот камен е тиркизот, кој се смета за еден од најстарите камења во историјата. Познат е и како симбол на мудроста и заштитата, а согласно бројните верувања, тој носи моќ и среќа. Цветот на декемвриските деца, пак, претставува нарцисот. Но, знавте ли дека личностите кои се родени во декември може да се поделат во четири групи? Не е сеедно дали роденденот им е на почеток, во средината, или, пак, при крај на дванаесеттиот месец. Прочитајте кои се главните карактеристики за секоја од четирите групи: 01.12 – 08.12 Нив ништо не може ...
| | веќе видена | слични

Јануари Луѓето родени во јануари се поконзервативни кога станува збор за делење на постелата со некој друг. Но, кога тој некој им се допаѓа, тие прават сé за да успее врската, вклучително и сé што треба да се прави во спалната соба. Родените во овој месец знаат да бидат меѓу „најнастраните“ учесници во сексуалната игра, иако тоа никогаш не би ви паднало на ум кога прв пат ќе ги видите. Февруари Родените во февруари се авантуристи. Поседуваат многу страст, но за да бидете со нив потребен е голем труд. Февруарџиите се фокусирани на повеќе цели одеднаш и секогаш ја гледаат пошироката слика. Исклучително е тешко со нив емотивно да се поврзете, но не и невозможно. Март Родените во март обожаваат своето време да го посветуваат на секс. Тоа за нив е прекрасна активност што вклучува целосно оддавање на партнерот, па често го креваат до ниво на спиритуалност. Април Родените во април важат за независни личности, но кога ќе остварат врска со некого, вложуваат сè што имаат. Сексот со луѓето родени во април е возбудлив, ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои се родени во декември се родени во хороскопскиот знак Стрелец или Јарец. Едно истражување покажало дека децата родени во овој период се многу помирни и подисциплинирани. Кои се нивните останати особини? 1-8 декември Родените во овој период се цврсти луѓе. Столбовите на нивниот живот се изградени од доследност и стабилност. Некои луѓе мислат дека тие се арогантни, но всушност тие се полни со здрава самодоверба поради која луѓето кои се емотивно послаби ги доживуваат како полни со себе. Имаат изразена силна волја и се одликуваат со храброст. Друштвени се и сакаат да бидат помеѓу луѓе. 9-15 декември Ако ви е потребен човек за конструктивен разговор или рамо за плачење, тогаш личностите родени во овој период се совршени за вас. Тие се одлични во давање совети и тие се многу силни и без проблеми се соочуваат со животните препреки. Снаодливи се при решавањето и на туѓите, но и на своите проблеми. Одлучни се и посветени на остварување на своите цели. 16-22 декември Тука зборуваме за среќниците ви ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева наводно разработила неколку сценарија со кои сакала бизнисменот Орце Камчев да го спаси од затвор како осомничен ...
сите 455 | | | веќе видена

Специјалната јавна обвинителкa Катица Јанева која од пред два дена е во притвop во затвopот „Скопје“ кој се наоѓа во Шутка е во лошaa здpaвствена состојба, ...
сите 357 | | | веќе видена

Во Кривичниот суд утре ќе се проверува дали записникот од сведочењето на Орце Камчев за „Рекет“ воопшто стигнал до судот, за да потоа се види дали можеби ...
сите 132 | | | веќе видена

Кандидатка за нова министерка за финансии ќе биде Нина Ангеловска, додека за функцијата нови замени-министри за економија, за образование и за политички систем ...
сите 111 | | | веќе видена

За Денот на нашата Армија ни пристигнаа и честитки од Кабул, Авганистан од нашите учесници во мисијата “Одлучна поддршка”. По повод празникот се одржаа ...
сите 74 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 заеднички карактеристики на луѓето родени во месец декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: