10 заеднички карактеристики на луѓето родени во месец декември

Бик Луѓето родени во овој знак се тврдоглави и тоа не се празни приказни. Кога станува збор за докажување на нивното знаење тогаш стануваат уште потврдоглави. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пронајдете на кој знак припаѓате и уверете се сами колку е прецизен. Татко (4 јануари – 3 февруари) Среќен ден: четврток Успешни месеци: јануари и мај Елемент: ...
| | веќе видена | слични

Секој број има соодветен елемент, а тоа се метал,, огин, земја, дрво и вода. Овие елементи го откриваат и карактерот на личноста, нејзините навики и уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали некогаш сте се запрашале кој знак во хороскопот најмногу се одмаздува? Кому едноставно не смеете да му забележите нешто? Шкорпиите често оставаат слика на ...
| | веќе видена | слични

Луѓето кои се родени во декември се родени во хороскопскиот знак Стрелец или Јарец. Едно истражување покажало дека децата родени во овој период се многу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Излегување на 30-ти не е за европско владеење на правото, тука за најбрутално бришење на македонската држава и народ“, смета аналитичарот Александар Пандов. ...
сите 11 | | | веќе видена

Зошто Европа? – поради пристојна, средена, правна, држава која функционира, напредување во кариерата врз основа на заслуги, а не врз принципот на лојалност, ...
сите 127 | | | веќе видена

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром биле користени пелени кои не биле фрлени. Според него, граѓаните ...
сите 72 | | | веќе видена

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струга донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за сторено кривично дело ...
сите 138 | | | веќе видена

Мобилните телефони веќе подолг период се работа на престиж, во редици се чека на нови модели на iPhone, но што е со оние кои се евтини. Нивни корисници ...
сите 53 | | | веќе видена

Пред странските функционери што доаѓаат во Македонија пред референдумот, ВМРО-ДПМНЕ го кажува својот став, вели потпретседателот на партијата, Александар ...
сите 78 | | | веќе видена

Ако референдумот биде успешен и мнозинството гласа во насока на поддршка на референдумското прашање, ситуацијата е јасна и ВМРО-ДПМНЕ тоа ќе го почитува, рече ...
сите 259 | | | веќе видена

Ричард Хендрикс е нашиот најкорисен играч во досегашниот дел од претквалификациите. Барем ако се мери, се зема в предвид оној индекс кој вели дека Американецот ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

10 заеднички карактеристики на луѓето родени во месец декември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: