Висок степен на корупција: Македонија во друштво со Етиопија и Виетнам


Претседателот на Граѓанската организација „Цивил“, вели дека институциите во Македонија и понатаму се потонати во корупција. Според него, најмногу корупција ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Фото: Цивилмедиа.мкБорбата против корупцијата е еден од владините приоритети – изјави попладнево Зоран Заев, претседател на Владата на Република Македонија, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот Зоран Заев денеска учествуваше на Конференција посветена на антикорупциските процеси и проекти на Владата, институциите и граѓанското општество „За ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев денеска учествуваше на Конференција посветена на антикорупциските процеси и проекти на Владата, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во насока на воспоставување независно, непристрасно и ефикасно судство, засновано на европските стандарди и најдобрите пракси, презедовме активности за ...
| | веќе видена | слични
18 копии

Конферецијата „За општество ослободено од корупција“ што денеска се одржа во хотел Парк во организација на ЦИВИЛ -Центар за слобода и Зелена Лупа се зборуваше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Недела. Некаде околу пладне. Штипското село Чардаклија пусто. Вооружени со лаптоп низ него може да се сретнат само луѓето од Државниот завод за статистика ...
сите 240 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, по вчерашната средба со германската канцеларка Ангела Меркел, со видео преку Фејсбук се обрати до јавноста.„Вчерашната пријателска средба ...
сите 159 | | | веќе видена

- На телефон се карав многу вулгарно со моја блиска личност, и таксистот го искористил моментот да ме снима, но верувам дека не очекувал дека ќе ме сними како ...
сите 97 | | | веќе видена

Британците сметаат дека поранешниот шеф на британската дипломатија Борис Џонсон е најсоодветниот кандидат за нов лидер на владејачката Конзервативна партија, а ...
сите 114 | | | веќе видена

Дали некогаш сте се запрашале дали би живееле во радиоактивната зона Чернобил која денес е целосно напуштена.За одговорот не се двоумат многумина, па веднаш ...
сите 67 | | | веќе видена

Симона Димковска, актерка од Куманово ја доби наградата за млад актер на 54-тиот Македонски театарски фестивал „Војдан Чернодрински“ кој од 7 јуни се одржуваше ...
сите 56 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, анализирајќи ја ситуацијата по средбата на премиерот Зоран Заев и канцеларката Ангела Меркел во Берлин, ...
сите 150 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Висок степен на корупција: Македонија во друштво со Етиопија и Виетнам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: