`Windows 8` во октомври! (видео)

Microsoft, на саемот за електроника и широка потрошувачка "CES" во Лас Вегас, најави дека новата верзија на најраспространетиот оперативен систем во светот Windows 8 ќе се појави на пазарот во октомври годинава. За време на кратката презентација на новиот ОС, Џанел Пул, директорка на ПР секторот истакна дека тие во компанијата никогаш не зборуваат за конкретни датуми за премиерата, бидејќи тоа било нивна пракса. "Ние размислуваме од точка до точка, а следната точка за нас е промоцијата кон крајот на февруари на која ќе претставиме комплетна најава на новиот оперативен систем. Од друга страна, ако погледнете подобро ќе видите дека речиси прецизно на секои 3 години ние лансираме нова верзија на оперативен систем, па со оглед дека во октомври навршуваат 3 години од стартот на "седмицата", тоа може да ви биде некаква насока" - истакнала таа пред новинарите во Лас Вегас. Иако и некои претходни шпекулации го имаа октомври како можен месец за лансирање на "осмицата", ова можеби е најконкретниот досега датум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На саемот за електроника за широка потрошувачка во Лас Вегас, Америка кој се одржа од 10 до 13 јануари, изјавија дека Микрософт ќе го пласираат Виндоус 8 во октомври 2012 година. Во текот на промоцијата за идната генерација на Микрософт оперативниот систем, Жанел Пул директорката на ПР секторот во „ WBG“ ( Windows Business Group) изјавила дека точниот датум за пласманот на Виндоус 8 се уште не е утврден, и затоа ќе има дополнително известување. Имено, новиот Виндоус излегува на секои три години, а тоа што во октомври ќе биде повторно трета година од ланисрањето на седмицата , мислам дека тоа одличен период, изјавува Пул.
| | веќе видена | слични

Останато

Реакциите за клетвите на Реисот Сулејман Реџепи не стивнуваат. Откако рече дека посакува да почине судијката која го потпиша решението за смена на поглаварот, ...
сите 396 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 390 | | | веќе видена

Оваа генерација политичари го остварува сонот за членство на земјата во НАТО и ЕУ, рече Стево Пендаровски вечерва од Прилеп. „Во очи на вториот круг за ...
сите 183 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 355 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 163 | | | веќе видена

Од нив половина милион се во Велика Британија и 2,5 милиони во САД. Повеќе од 21 милион деца годишно не примаат таква вакцина, додава УНИЦЕФ. Во првите три ...
сите 128 | | | веќе видена

Хоспитализирани се осумгодишен вакциниран ученик од село Илинден од Скопје, невакцинирано едногодишно дете од Чаир, невакциниран 45-годишник од Студеничани и ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Windows 8` во октомври! (видео)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: