Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура

Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура Винарската визба „Тиквеш“ лансираше вина со уникатни етикети кои им овозможуваат на љубителите на виното сами да креираат лична посвета, пишувајќи го датумот, личноста и пригодата за која е наменето виното што го подаруваат. Овие вина се дел од програмата со која винарската визба „Тиквеш“ ќе го одбележи празникот посветен на заштитникот на лозарите Свети Трифун. Засега, специјалната серија вина со уникатни етикети ја сочинуваат ограничени количини „Вранец Special Selection“ и „Темјаника Special Selection“, кои на почетокот ќе бидат достапни во поголемите трговски синџири и специјализирани продавници ширум земјата. „Виното е совршен подарок за секоја пригода. Тргнувајќи од тоа, дојдовме на идеја да им овозможиме на љубителите на виното да стават своја лична посвета на самата етикета со што виното добива уникатен белег за одбележување на датумите и пригодите кои се значајни во животот на секој од нас, велат од „Тиквеш“. Од таму ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Св. Трифун Винарската визба "Тиквеш" лансираше вина со специјални етикети кои им овозможуваат на љубителите на виното сами да креираат лична посвета, впишувајќи го датумот, личноста и пригодата за која е наменето виното што го подаруваат. Засега, серијата вина со специјални етикети ја сочинуваат ограничени количини "Вранец Спешл Селекшн" и "Темјаника Спешл Селекшн", кои на почетокот ќе бидат достапни во поголемите трговски синџири и специјализирани продавници ширум земјата. - Виното е совршен подарок за секоја пригода. Тргнувајќи од тоа, дојдовме на идеја да им овозможиме на љубителите на виното да стават своја лична посвета на самата етикета со што виното добива уникатен белег за одбележување на датумите и пригодите кои се значајни во животот на секој од нас, велат од "Тиквеш". Оттаму, објаснуваат дека одлуката за лансирање на вакви вина е дел од програмата за одбележување на Св. Трифун, празникот посветен на заштитникот на лозарите. За празникот покрај традиционалното закројување на лозите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Залудни се обидите на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ преку неосновани кривични пријави да го блокираат напредокот на државата, се наведува во реакцијата на СДСМ на прес ...
сите 202 | | | веќе видена

Според него, спогодбата прво ќе мине во надлежните собраниски комисии, по што како што изјавил за новинарите, ќе кулминира со дебата на пленарна седница. ...
сите 61 | | | веќе видена

Од прогласувањето на епидемијата, досега, се вакцинирани 2.925 деца. Денеска до 13 часот вакцинирани се 181 дете, соопшти Министерството за здравство. За време ...
сите 139 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: