Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура

Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура Винарската визба „Тиквеш“ лансираше вина со уникатни етикети кои им овозможуваат на љубителите на виното сами да креираат лична посвета, пишувајќи го датумот, личноста и пригодата за која е наменето виното што го подаруваат. Овие вина се дел од програмата со која винарската визба „Тиквеш“ ќе го одбележи празникот посветен на заштитникот на лозарите Свети Трифун. Засега, специјалната серија вина со уникатни етикети ја сочинуваат ограничени количини „Вранец Special Selection“ и „Темјаника Special Selection“, кои на почетокот ќе бидат достапни во поголемите трговски синџири и специјализирани продавници ширум земјата. „Виното е совршен подарок за секоја пригода. Тргнувајќи од тоа, дојдовме на идеја да им овозможиме на љубителите на виното да стават своја лична посвета на самата етикета со што виното добива уникатен белег за одбележување на датумите и пригодите кои се значајни во животот на секој од нас, велат од „Тиквеш“. Од таму ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на Св. Трифун Винарската визба "Тиквеш" лансираше вина со специјални етикети кои им овозможуваат на љубителите на виното сами да креираат лична посвета, впишувајќи го датумот, личноста и пригодата за која е наменето виното што го подаруваат. Засега, серијата вина со специјални етикети ја сочинуваат ограничени количини "Вранец Спешл Селекшн" и "Темјаника Спешл Селекшн", кои на почетокот ќе бидат достапни во поголемите трговски синџири и специјализирани продавници ширум земјата. - Виното е совршен подарок за секоја пригода. Тргнувајќи од тоа, дојдовме на идеја да им овозможиме на љубителите на виното да стават своја лична посвета на самата етикета со што виното добива уникатен белег за одбележување на датумите и пригодите кои се значајни во животот на секој од нас, велат од "Тиквеш". Оттаму, објаснуваат дека одлуката за лансирање на вакви вина е дел од програмата за одбележување на Св. Трифун, празникот посветен на заштитникот на лозарите. За празникот покрај традиционалното закројување на лозите, ...
| | веќе видена | слични

Останато

ДА Кристина, можат да живеат поубаво. Затоа ајде на 30 септември да избереме ЗА европска Македонија. За нашите деца, за идните генерации! #ИзлезиЗА
сите 140 | | | веќе видена

Во 23 часот и 6 минути заврши рочиштето во Кривичниот суд за „крвавиот четврток". Во судскиот процес кој траеше 13 часа последен сведочеше актуелниот директор ...
сите 198 | | | веќе видена

Доколку пратениците од опозицијата одбијат да гласаат за уставни измени во согласност со Преспанскиот договор, во случај на референдумот да има цензус и ...
сите 92 | | | веќе видена

Соопштение од Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајлоски денеска ...
сите 218 | | | веќе видена

Михаил Рот, државниот министер задолжен за Европа во рамките на министерството за надворешни работи на Сојузна Република Германија, придружуван од германскиот ...
сите 45 | | | веќе видена

Успех за Овен, Бик се додворува на Близнаци, Ракот ужива со Скорпија, добри аспекти за Лав, Девица победува Риба, Терезија во љубов со Јарец, на Стрелецот ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Комерцијална вест: ВВ Тиквеш со програма за промовирање на винската култура

Од:
До кого (е-маил):
Порака: