Вилијамс со Рокит во името и нови бои (ФОТО)


2 копии
2 копии

Новата сезона за Формула 1 почнува на 17 март 2019 година, а еден месец порано тимовите ќе ги претставуваат новите болиди. Екипата на Haas веќе го претставија ...
| | веќе видена | слични

Кон крајот на наредниот месец, конечно почнува новата сезона од Ф1, а екипите се подготвуваат за новите предизвици. Во новата сезона не очекуваат неколку нови ...
| | веќе видена | слични

На крајот од следниот месец конечно започнува новата сезона во Формула 1, а екипите на големо се спремаат за новите предизвици. Во новата сезона се очекуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бројот на заболени од мали сипаници постојано расте. За една недела пријавени се вкупно 71 случај. Од почетокот на епидемијата во Скопје, заклучно со денешниот ...
сите 192 | | | веќе видена

 Но, велат колку професорката од Правниот факултет ќе успее да привлече непартиски гласови на контото на ВМРО ДПМНЕ ќе зависи и од кандидатот што ќе го ...
сите 162 | | | веќе видена

Асоцијацијата на Спортски Обложувалници на Македонија (АСОМ) и нејзините постојани и придружни членки: Спорт Лајф, Моцарт, Златна Копачка, Евротип, Марбет и ...
сите 256 | | | веќе видена

Во Градската општа болница „8 Септември“ хоспитализирани се 18 пациенти, а тројца од нив се во критична состојба. Останатите 15 пациенти се во стабилна ...
сите 209 | | | веќе видена

Претседателот на македонскиот парламент, Талат Џафери, ќе присуствува на гласањето во Бугарското национално собрание за Протоколот за членство на неговата ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вилијамс со Рокит во името и нови бои (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: