Џудишал Воч се сомнева во финансирањето на организациите на Сорос


Македонија ги илустрира субверзивните тактики кои Сорос ги користи за разгорување на граѓанска војна, преку финансирање на организации, медиуми и улични ...
| | веќе видена | слични
7 копии

„Џудишал Воч“ го тужи американскиот Стејт департмент, УСАИД организациите на Џорџ Сорос, кои во соработка со Стејт департментот, амбасадорот Џес Бејли и УСАИД ...
| | веќе видена | слични

Тужбата беше поднесена откако и американскиот Стејт департмент, како и УСАИД, не одговори на барањето според АСИ од 16 февруари, со кое се бараа сите записи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Џудишал Воч“, додава Маршал, побара од Стејт департментот и УСАИД, преку Актот за слобода на информациите, да ги објави на јавноста нивната финансиска ...
| | веќе видена | слични

Маршал вели дека Македонија е важна не само за откривањето на активностите на Сорос во Македонија, но и за сите нас кои не’ инспирираше во Џудишал Воч да ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Предмет на тужбата што ја покрена „Џудишал Воч“ против Стејт Департментот и УСАИД за нивните активности во Република Македонија, не е политиката на Амбасадата ...
| | веќе видена | слични

Според конзервативната невладина организација тужбата следува откако се појавиле сомнежи за незаконско финансирање и политички активности на амбасадорот Бејли ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапката за разрешување на јавниот обвинител Марко Зврлевски во Собранието на Република Македонија е целосно незаконска, а тоа го потврди и Антикорупциската ...
сите 326 | | | веќе видена

Полицијата и велешкото Основно јавно обвинителство сѐ уште ги утврдуваат причините за несреќата што се случи на автопатот Скопје-Велес, во која беа повредени ...
сите 259 | | | веќе видена

Мароканецот Абдул Рахман Мешках (18), кој е осомничен за нападот што се случи во петокот во финскиот град Турку, каде беа убиени две жени, а осум лица беа ...
сите 136 | | | веќе видена

Тоа го потврди шпанската полиција, која претходно ја извести јавноста дека во тек е акција во близина на Барселона. Претходно некои каталонски медиуми јавуваа ...
сите 213 | | | веќе видена

СДСМ денеска соопшти дека со зголемувањето на минималната плата на 12 илјади денари ќе се отвори спиралата за покачување и на просечната плата.Во соопштението, ...
сите 77 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џудишал Воч се сомнева во финансирањето на организациите на Сорос

Од:
До кого (е-маил):
Порака: