Биди фит: Викторија Сикрет вежби за рамен стомак


Нема сомнеж дека моделите на Викторија Сикрет изгледаат неверојатно, сепак вредно е да се напомене дека нивната совршена форма е резултат на напорно вежбање. Веројатно нема поголема инспирација да влезете во теретана или да започнете со вежбање од тоа да го гледате популарното „Victoria’s Secret Fashion Show“. Па, доколку сакате да изгледате како „ангелите“, ние ќе ви дадеме некоја идеја плус. Во продолжение погледнете кои се трите најефикасни Викторија Сикрет вежби за рамен стомак, коишто ќе ви помогнат на ефикасен начин да го тонирате своето тело.
| | веќе видена | слични

Убавата пејачка Викторија Лоба на социјалните мрежи објави фотографија снимена на свадбата на блиска пријателка. Имено, на фотографијата Лоба ја гледаме во вамп-издание, кое не е својствено за неа, земајќи предвид дека изгледот што го негува и нежен и природен. Па како ви се допаѓа во вакво издание?
| | веќе видена | слични

Кога станува збор за промена на изгледот, пејачката Викторија Лоба и не е толку храбра за промена на фризурата, како што сака да експериментира со шминката. Една таква прилика за да испроба нешто поинакво на себе, беше свадбата на една нејзина пријателка, свеченост за која се одлучи да направи нешто ново на себе. Облече светкава длабоко деколтирана тоалета, косата ја направи брановидна, а пак од шминката ги истакна очите како мачка. Сензуална, секси, моќна – Лоба едноставно заблеска како холивудска дива, промена која им се допадна на повеќето, а аплаузот за постигнатото му припадна на Зоран Шурбевски.
| | веќе видена | слични

Сексипилната пејачка Викторија Лоба редовно ги радува своите обожаватели со секси фотографии на социјалните мрежи. Штом температурите пораснаа, Лоба слободното време го поминува по плажи. Така и овојпат таа го покажа згодното тело во бикини позирајќи на базен и жешкиот песок. A post shared by L О B А ❤️ (@victorialoba) on Jun 12, 2017 [...]
| | веќе видена | слични

Нашата манекенка и топ модел Викторија Луческа веќе подолго време работно престојува во Турција. Истанбул е нејзината дестинација, каде преку некои од познатите модни агенции, заедно со девојки од целиот свет се обидува да направи интернационална манекенска кариера. Снимања, фотосесии, позирања, проби, модни ревии… така некако, отприлика нашето „Луче“ работно го поминува времето во туѓина-јабана. Меѓу останатото, останува и по некоја фотографија од работната дружба… Како добар ПР за нејзинотот модно Си-Ви или ако не друго, за спомен и долго сеќавање на младите години! На една од нив, Викторија во друштво на цимерките – девојки од разни страни на светот: Грузија, Косово, Бразил… и Македонката влезе во друштвото на обединетите модни нации! А во слободно време… е тоа, само Лучето си знае. Журки, забава, излегување, прошетки, кафулиња, клубови, дискотеки… Во меѓувреме, во паузата помеѓу работата и забавата, малку задоволство… Се разбира, за соседите, ама и сите останати кои фрлија око на овој прекрасен поглед на ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 404 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Шефот на кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан, Гергели Гулаш, вели дека треба да се земат предвид и условите во македонските затвори, како и ...
сите 327 | | | веќе видена

Најостро ги осудуваме пропустите, неажурноста и непочитувањето на одредбите од Законот за извршување на санкции и Правилникот за начинот на вршење на ...
сите 62 | | | веќе видена

Михајло Маневски, поранешниот министер за правда од претходната власт, за „Фактор“ вели дека унгарските органи веќе позитивно одлучиле да го прифатат барањето ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Биди фит: Викторија Сикрет вежби за рамен стомак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: