Кога може да се очекува првиот снег во градовите низ Македонија?

5 копии

Ако може да им се верува на долгорочните прогнози, тогаш оваа зима нема да видиме некој голем студ. Неколкумесечните прогнози велат дека до крајот на годината ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот влажен бран кој го зафати нашето подрачје ги помести долгорочните прогнози за снег на пониските места. Според последните анализи, наместо на крајот од ...
| | веќе видена | слични

Ние сме на таква местоположба и сме на директен удар на сибирските воздушни маси од север и североисток и тропските од југот на Европа. Значи пред нас се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Додека Северна Европа има влажна зима, Балканот го чека нешто сосема поинакво од досега изложеното. Сите сакаат да знаат какво време ќе не очекува зимава што ...
| | веќе видена | слични

Во првата половина на месец декември, максималните дневни температури ќе бидат во плус, и ќе одат до десет степени над нулата. Луѓето кои сакаат зима, најмногу ...
| | веќе видена | слични

Американската приватна метеоролошка компанија „AкуВедр“ ја објави сезонската прогноза за Европа. Прогнозата се однесува за декември, јануари и февруари. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Оваа зима на Балканот не се очекуваат силни врнежи од дожд и снег, туку ретки и краткотрајни. Најголеми шанси за снежни врнежи ќе има во втората половина на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерот за надворешни работи Никола Димитров од средбата со граѓаните имал впечаток дека се уште имаат дилеми и не им е доволно разјаснет Преспанскиот ...
сите 105 | | | веќе видена

Македонија во преговорите за приклучување кон Европската Унија ќе користи модел во кој се вклучени и граѓански организации и експерти надвор од капацитетите на ...
сите 147 | | | веќе видена

Си бара ли Власта алиби за сѐ поизвесно неуспешниот референдум? Ова е прашањето кое произлегува по денешната прес-конференција на министерот за надворешни ...
сите 91 | | | веќе видена

Сooпштение на СДСМ: Христијан Мицкоски покажува дека има проблем со подобра иднина и со перспективите што се отвораат пред граѓаните на Македонија. Мицкоски и ...
сите 197 | | | веќе видена

Во комуникација со граѓаните да го презентираме она што мислиме дека е штетно од договорот со цел да можат да бидат информирани и да донесат правилна одлука. ...
сите 222 | | | веќе видена

Претседателот на косовското Собрание Кадри Весели изјави дека работи посветено на обединувањето на силите меѓу политичките партии, бидејќи, како што вели, ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кога може да се очекува првиот снег во градовите низ Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: