За викендот постудено за 10 до 15 степени, со снег и ветер

11 копии
2 копии
7 копии
30 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, а дневната од 13 до 22 ...
| | веќе видена | слични

Во текот на следните неколку дена ќе имаме голема разлика на температурите на воздухот, па токму поради ова времето ќе има негативно влијание врз граѓаните, а ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ова се температурите утрово во градовите низ Македонија. Не чека топол ден со пролетни температури. Утринската температура ќе се движи од минус четири до нула, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поларен Руски бран ќе биде кривецот за драстичната промена на времето овој викенд, односто температурите ќе бечежат пад дури за 10 до 15 степени во однос на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Донациите собрани за обнова на Богородичната црква во Париз, според првичните проценки, далеку ги надминуваат трошоците за поправка. Од минатата недела, кога ...
сите 104 | | | веќе видена

Голем пресврт во политичкото расположение на скопјани по само година и пол од последните локални избори. Вака би можело да се опише она што се случи во првиот ...
сите 378 | | | веќе видена

Сѐ поголемиот број невакцинирани деца создаде пат до појавата на морбили во неколку земји низ светот денес. „Темелот за глобалната епидемија на морбили на која ...
сите 182 | | | веќе видена

Полицијата привела едно лице во гласачко место во кумановското село Тромеѓа кое го фотографирало гласачкото ливче, информираат од Општинската изборна комисија ...
сите 154 | | | веќе видена

Почна пријавувањето на болните и изнемоштени лица, кои во првиот круг на претседателските избори биле спречени да се пријават во Општинската изборна комисија. ...
сите 158 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

За викендот постудено за 10 до 15 степени, со снег и ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: