Времето денеска: Врнежливо

5 копии

Во Македонија ќе биде променливо облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Поинтензивни врнежи ќе има во северните и централните делови, каде што локално се очекува да наврнат над 25 литри на квадратен метар. Ќе дува умерен, на места засилен северозападен ветер. Максималната температура ќе се движи од 8 до 18 степени. Во Скопје и околината температурата ќе достигне до 14 степени.
| | веќе видена | слични

Времето во Македонија денеска претпладне беше претежно сончево. Дневната температура се движеше од 22 до 28 степени Целзиусови. Иако метеоролозите најавуваа дождови и зголемена облачност за денеска попладне, сепак до крај имавме стабилно време со повремена облачност. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има претежно во западните делови. Во сабота уште повеќе ќе се зголеми облачноста, а во недела со зголеменото наоблачување ќе има услови за краткотраен локален дожд, особено во западните делови на земјава. Во понеделник ќе биде посвежо за неколку степени и врнежливо.
| | веќе видена | слични
4 копии

Времето утре претпладне ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне во планинските предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Минималната температура ќе биде од 6 до 12, а максималната од 24 до 29 степени. Во Скопје сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер. Температурата од 10 до 28 степени. В недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи.
| | веќе видена | слични

Утре (сабота) како што и претходно објавивме ќе биде МАКСИМУМОТ на овој африкански бран кој ја зафати нашата територија па така температурите на воздухот ќе бидат и НАЈВИСОКИ и истите ќе се искачуваат во интервалот од 22 до 28 степени додека во централните и во југоисточните предели истите можно е да се искачат дури и до околу 30 степени. Да напоменеме дека ова се невообичаено високи температури на воздухот за месец април и истите се повисоки од нормалние дури за околу па и за повеќе од 10тина степени. Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност и тоа утре (сабота) додека во недела ќе има позначителна облачност кога ќе дува и умерен, на повеќе места повремено засилен ветер од југоисточен правец. Во недела веќе ќе има мал пад на температурите на воздухот па така максимумот на истите ќе се искачуваат во интервалот од 19 до 25 степени а ќе има и услови за слаб локален дожд особено на запад и северозапад на државава. За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Времето во Македонија денеска претпладне беше претежно сончево. Дневната температура се движеше од 22 до 28 степени Целзиусови. Но, метеоролозите најавуваат голема промена за попладнево. Се очекува зголемување на облачноста, која ќе создаде услови за дожд. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има претежно во западните делови. Во сабота уште повеќе ќе се зголеми облачноста, а во недела со зголеменото наоблачување ќе има услови за краткотраен локален дожд, особено во западните делови на земјава. Во понеделник ќе биде посвежо за неколку степени и врнежливо.
| | веќе видена | слични

Во првиот ден од викендот и натаму не очекува сончево и топло време со мала до умерена облачност. Попладне на некои планински предели ќе има умерен развој на нестабилна облачност со услови за краткотраен дожд со ретки грмежи. Максималната температура ќе достигне до 29 степени. Во недела ќе преовладува претежно облачно и ветровито време, а кон крајот на денот ќе има услови за повремен локален дожд, особено во западните делови од земјата. Гледајте МЕТЕО со Наташа Алексоска
| | веќе видена | слични
9 копии

Краткотраен дожд и грмежи најавуваат за денеска попладне метеоролозите во северните делови од земјата, а утре во планинските предели. Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Времето утре ќе достигне до 29 степени. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи. Температурата во понеделник ќе достигне максимални 22 степени. И во наредните денови ќе биде во интервал од 15 до 23 степени
| | веќе видена | слични

Времето утре ќе се задржи претежно сончево и топло, а во недела ќе има зголемена облачност со умерен до засилен ветер од југоисточен правец. Времето утре ќе достигне до 29 степени. Од понеделник ќе преовладува променливо облачно и малку посвежо време со повремени врнежи од дожд, а од вторник и со локална појава на грмежи. Температурата во понеделник ќе достигне максимални 22 степени. И во наредните денови ќе биде во интервал од 15 до 23 степени.
| | веќе видена | слични
14 копии

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Во западните делови, попладне е можен краткотраен локален дожд. Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 20 до 27 степени. Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен југоисточен ветер. Утринската температура ќе достигне до девет степени, а дневната температура до 26 степени. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има во западните делови. Од недела ќе им поголемо наоблачување со услови за краткотраен локален дожд, особено во западните делови на земјава.
| | веќе видена | слични
12 копии

Времето претпладнево ќе биде претежно сончево, а попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер. Утринската температура ќе се движи од четири до осум степени, а дневната од 22 до 28 степени. Во наредните денови во поголем дел од земјава времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, а услови за изолирана појава на краткотраен дожд ќе има претежно во западните делови. Во сабота уште повеќе ќе се зголеми облачноста, а во недела со зголеменото наоблачување ќе има услови за краткотраен локален дожд, особено во западните делови на земјава. Во понеделник ќе биде посвежо за неколку степени и врнежливо.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова беше нивна прва средба, со оглед дека премиерот не присуствуваше на инаугурацијата на шефот на државата пред четири дена. Денеска портпаролот на Владата , ...
сите 254 | | | веќе видена

Федералната администрација за воздухопловство ги предупреди американските комерцијални авиони кои летаат над водите на Персискиот Залив, дека ризикуваат да ...
сите 163 | | | веќе видена

Цената на нафтата на светските берзи порасна на 73 долари за барел поради намалувањето на понудата и загриженоста поврзана со нов можен прекин на испораката од ...
сите 120 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за Тамара Тодевска и нашата делегација во Израел во европската но и меѓународната јавност по вчерашниот евровизиски настап. Голем број ...
сите 69 | | | веќе видена

Британскиот принц Вилијам, неодамна говорејќи за смртта на својата мајка, принцезата Дијана, ја опиша тагата што ја почувствувал како болка што не може да се ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето денеска: Врнежливо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: