Пронајдете го вашиот внатрешен мир според хороскопскиот знак

Веќе илјадници години човекот гледа кон ѕвездите барајќи насоки и знаење. Астрологијата датира од 2000 година п.н.е. и внимателно била изучувана од страна на древните Индијанци, Маи, Грци, Кинези и Арапи, независно едни од други. Но не само тоа, астрологијата е користена за да се проучи и човековото однесување и мотивација, па дури и од психијатарот Карл Јунг. Преку набљудување и анализа откриено е дека има поврзаност помеѓу движењето на масивните небесни тела и животот на Земјата. Со текот на времето се создале 12 астролошки карактери. Според астрологијата, задоволството и мирот можат да бидат пронајдени според карактеристиките на вашата личност. Во продолжение ќе ги прочитате 12-те различни лични карактеристики на секој хороскопски знак, краток опис за нив и топ 5 препораки кои ќе ви помогнат да ја најдете хармонијата во вашиот живот. Овен Вие по природа сте страсна, динамична и самоуверена личност, но знаете да бидете избувливи и импулсивни. За да создадете рамнотежа: Одржувајте рамнотежа помеѓу животот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Постојат одредени работи кои секој знак од зодијакот ги заслужува. Овен - Заслуживте одмор. Секогаш сте во движење. Никогаш не застанувате. По се што во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овен Ќе бидете склони кон бирање луѓе кои се послични со вас за денешното друштво. Вашиот морал ќе биде ставен на тест, па држете се до принципите. Уживате во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

 Многу често луѓето знаат да се жалат за својата финансиска состојба, бидејќи може да не се ни свесни дека всушност немаат право на тоа. Јасни финансиски ...
| | веќе видена | слични

 Почетокот е забавен и авантуристички во речиси секоја врска, но по одреден период, доаѓа момент кога треба да одлучите. Според она што сте го поминале до тој ...
| | веќе видена | слични

Овен (21.03 – 20.04) Денешниот ден ќе ви биде исполнет со среќа. Пријателите и роднините ќе ве израдуваат со некоја убава вест која кај вас ќе пробуди длабоки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно чудо го обележало настанот со Нотр Дам, катедралата која настрадала во катастрофалниот пожар. Пчелите, околу 180.000, кои живееле во кошници на ...
сите 717 | | | веќе видена

Заедничкиот кандидат за претседател, Стево Пендаровски, на средба со жителите на Дебарца, порача дека отворените перспективи кон ЕУ и НАТО, носат економски ...
сите 177 | | | веќе видена

Изборната кампања денеска завршува. Точно на полноќ стапува изборниот молк а во недела граѓаните излегуваат на шесттите претседателски избори. Во релативно ...
сите 73 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде умерено облачно. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.Утринската температура ќе се движи од нула до седум, а дневната ...
сите 185 | | | веќе видена

Политички за НАТО изигравме одлично, но не испорачуваме резултати за позитивна препорака за старт на преговорите со ЕУ.НАТО е геополитика, ЕУ е техника, ...
сите 116 | | | веќе видена

Гордана Силјановска Давкова во поседната ТВ-дебата на претседателските кандидати на ТВ21 пред самиот финиш на кампањата, односно изборниот молк, рече дека само ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пронајдете го вашиот внатрешен мир според хороскопскиот знак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: