Месечен хороскоп за август 2018

Овен (21.03 – 20.04) Ако играте игри на среќа, ве очекува добивка. Викендов ќе го поминете во пријатно друштво на една значајна личност која ќе ви биде од ...
| | веќе видена | слични

Сабота на прагот, а со неа и кратка пауза и конечно чувство дека владеете со ситуацијата, или барем да чувствувате дека можете да се справите со нешто.Иако би ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Што ви подготвија ѕвездите за месецот август, прочитајте во месечниот хороскоп. Овен – Во август нема да ви недостигаат пријателски наклонети ѕвезди, но некои ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии

Овен Доколку имате храброст, промените во вашиот живот ќе влијаат позитивно и ќе бидат успешни. Денес не бидете попустливи и вашата гордост нека биде на прво ...
| | веќе видена | слични

Дневен хороскоп – Месечина (Вага) е во тригон со Сатурн (Јарец), а тоа укажува на одговорност и добра организација, а еден бран на позитивна енергија конечно ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со состојбата во Република Македонија е загрижувачка. Имаме политичко уназадување, правен хаос, девастирана и упропастена економија, здравствен систем кој не ...
сите 153 | | | веќе видена

Екс министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески и екс секретарот на Владата, Кирил Божиновски денеска во раните утрински часови се најдоа зад решетки. ...
сите 148 | | | веќе видена

„Зоран Заев и Оливер Спасовски знаеја дека Никола Груевски не е во партискиот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, но одлучија да претресуваат и заплашуваат партиски членови и ...
сите 160 | | | веќе видена

Кривичниот совет на Основен суд Скопје 1 на денешната јавна седница ги одби жалбите на одбраната и ги потврди решенијата на судијата на претходна постапка за ...
сите 301 | | | веќе видена

Сопругата на Претседателот на Република Македонија, г-ѓа Маја Иванова присуствуваше на приемот што во Париз го приреди првата дама на Франција, г-ѓа Брижит ...
сите 175 | | | веќе видена

Кризниот штаб против промена на Уставот, распуштање на Собранието и распишување избори „Македонија-блокира“ и Координативното тело на дијаспората во Европа ...
сите 91 | | | веќе видена

Министерството за правда ја почна постапката за екстрадиција на бегалецот Никола Груевски од Унгарија во Македонија. Премиерот Зоран Заев изрази уверување дека ...
сите 112 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 29 | | | веќе видена

Пратениците од Беса на Билал Касами бараат одговорност од надлежните институции за бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија, како и одговор ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месечен хороскоп за август 2018

Од:
До кого (е-маил):
Порака: