Најоригинална идеја – „МАХ“ мобилен сервис за велосипеди во викенди

Возењето велосипед има безброј придобивки, варијации од здравствени, до економски, социјални, еколошки… Последниве години наназад и Скопје се обидува да се ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии
2 копии
10 копии

Во Скопје утрово осамна гигантски велосипед. Урбаната уметничка акција „Гигански велосипед" има цел да ја подигне видливоста на проблемот со крадењето ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Центарот за современи уметности – Скопје (ЦСУ) спроведе уште една урбана уметничка акција. Поставувањето на овој гигантски велосипед има за цел да ја ...
| | веќе видена | слични

Една статистика вели дека се украдени над 70 000 велосипеди, а на скоро секој велосипедист во последните десет години му е украден најмалку еден велосипед, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Најтиражниот весник во Израел „Haaretz“ објави вест поврзана со првиот еврејски министер во Македонија која беше отпуштена откако го користеше старото име на ...
сите 330 | | | веќе видена

- Помина речиси цела недела, а Зоран Заев и Вице Заев молчат и не кажуваат што разговарале со обвинетата Катица Јанева и со веќе осудениот Милески-Кичевскиот. ...
сите 166 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Продолжуваме со посетите низ Република Македонија. Денес сме во Крива Паланка, остваривме средба со неколку стопанственици, ги посетивме нивните фабрики ...
сите 258 | | | веќе видена

Гласачите од општините Дебар и Маврово-Ростуше наместо во шестата сега ќе припаѓаат во петата Изборна единица со измените на Избирачкиот список кои беа усвоени ...
сите 34 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 142 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најоригинална идеја – „МАХ“ мобилен сервис за велосипеди во викенди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: