Конечен старт на Серија А

По надминување на проблемите околу исплатата на фудбалерите во италијанската Серија А, викендов ќе започне интересното првенство во кое четири тима имаат приближно еднакви шанси за титула. Со засилувањата екипите на Јувентус и Рома значително се наметнуваат како можни кандидати за титулата, за која ќе се бораат и шампионите од изминатите две сезони, екипите на Милан и Интер. Можно изненадување се очекува од екипата на Наполи, каде што по пристигнувањето на последните засилувања особено на Горан Пандев во нападот се очекуваат добри резултати. Првенството ќе започне од второто коло а во премиерниот меч шампионот Милан ќе го пречека солидниот тим на Лацио.
| | веќе видена | слични

Џанлука Вијали чувствува дека Јувентус нема многу шанси за освојување на Скудетото оваа сезона, бидејќи според негово мислење, Милан и Интер имаат многу посилен состав од "бјанконерите". Вијали со Јувентус ја освои Серија А во 1995-та година, а потоа и Лигата на Шампионите. Јувентус оваа сезона значително се засили, но Вијали тврди дека сеуште не се на исто ниво со миланските клубови. "Ќе биде тешко Јувентус да ја освои титулата, но сигурен сум дека ќе имаат добра сезона на својот нов стадион. Можеби Јувентус за Скудетото ќе се бори од следната сезона, но тимот не смее да си постави никакви ограничувања. Милан и Интер се најсилните тимови во лигата, а следат Јувентус и Наполи" изјави Вилјали.
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 377 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 809 | | | веќе видена

Уште на 2 јули 2017 Специјалното јавно обвинистелство (СЈО) констатирало дека има опасност од бегство на обвинетите Миле Јанакиески и Кирил Божиновски во ...
сите 404 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конечен старт на Серија А

Од:
До кого (е-маил):
Порака: