Вигинс: Што и да се случи е надвор од моја контрола

Вигинс: Што и да се случи е надвор од моја контрола Ендру Вигинс знае што следи. И како дебитант во оваа лига настапува одлично пред јавноста. Ја оставив целата работа на мојот агент, јас само сакам да играм кошарка и знам дека НБА кошарката е бизнис. - изјави Вигинс. Сите работи околу договорот се согласени од трите страни и се чека само да се финализира трејдот. Треба да изминат 30 дена од потпишувањето на руки договорот помеѓу Ендру Вигинс и Кавалирс . Ендру Вигинс и Тадеус Јанг се селат во Минесота , Кевин Лав оди во Кливленд, додека Ентони Бенет ќе заигра за Филаделфија Што и да се случи е надвор од моја контрола. Не се грижам за ништо моментално. И што друго можеше да каже? Ја објасни целата ситуација со одлична изјава. Сега Вигинс, од можно играње за тим кој ќе конкурира за титулата, ќе игра за тим кој е во процес на преградување. Сепак Тимбервулфс имаат солиден талент во Рики Рубио, Жaк ЛаВајн, Чејс Бадинџер, Горџи Џенг и Никола Пековиќ и ова е тим со кој има уште многу работа да се доврши. Од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Повредените и семејствата на жртвите во несреќата од 13 февруари кај село Ласкарци треба да ги обезбедат потребните документи и да ги достават во ...
сите 304 | | | веќе видена

Граѓаните сами ќе си ја платат Република Северна Македонија. Сите документи – лични карти, возачки дозволи, пасоши, здравствени книшки, регистарски таблички ќе ...
сите 226 | | | веќе видена

Претседателот на партијата„ Алтернатива“ која настана по расколот во „Беса“, Африм Гаши по средбата со премиерот Заев изјави дека за партијата е повеќе ...
сите 209 | | | веќе видена

Кандидатот за претседател на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ, професор Гордана Силјановска Давкова во нејзиното прво интервју дадено за Вестите на Сител ...
сите 159 | | | веќе видена

Двајца пациенти денеска беа пуштени на домашно лекување од болницата „8-ми Септември“. Пациентите ги пречекаа нивните роднини. Тие беа во добра состојба, но не ...
сите 198 | | | веќе видена

Наградата „Евалд Фон Клајст" што се доделува за придонес кон светскиот мир и безбедноста, а им беше врачена на двајцата премиери, Зоран Заев и Алексис Ципрас, ...
сите 136 | | | веќе видена

Самопрогласениот времен претседател на Венецуела, Хуан Гуаидо ја повика војската да дозволи влез на хуманитарната помош за Венецуела, која се очекува да ...
сите 123 | | | веќе видена

Фирмата „Авто мото здружение Гостивар“, чиј сопственик е газдата на „Дурмо турс“, минатата година имала забрана да врши технички преглед на возила. Забраната е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вигинс: Што и да се случи е надвор од моја контрола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: