Во Виена претставување на проектот „Како да се направи фестивал со 100 и 1.000.000 евра?“

Идејата потекнува од текстот „Фестивалот како микрофизика на моќта” (Фуко) во регионот и поранешна Југославија” од Ивана Васева, Елена Вељановска и Биљана ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Биљана Тануровска-Ќулавковски и Ивана Васева ја претставуваат Македонија на фестивалот ImPulsTanz во Виена каде денеска ќе иницираат дискусија/игра „Како да се ...
| | веќе видена | слични

Билјана Тануровска Ќулавковски и Ивана Васева со перформативната игра-дискусија „Како да направиш фестивал за 100 или за 1000 000 евра", учествуваат на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Архитектката Марија Христовска Стевковска и ликовниот уметник Ѓорѓе Јовановиќ на овогодинешното јубилејно 25. издание на еден од најголемиоте европски музички ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Израел денеска го затвори граничниот премин со појасот Газа, како одговор на секојдневните ракетни напади по одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 447 | | | веќе видена

Дневниот хороскоп предвидува донесување на важни одлуки и напорна работа, а овој знак денес ќе ги оствари плановите за посреќна иднина. Позитивното влијание на ...
сите 38 | | | веќе видена

Американската амбасада се огласи на социјалната мрежа „Твитер“, по повод високото ниво на загадување што денеска беше измерено во главниот град.„Загадувањето ...
сите 116 | | | веќе видена

Претседателот на Република Македонија, д-р Ѓорге Иванов, по повод празникот Св. Климент Охридски упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква ...
сите 110 | | | веќе видена

Педесет и осум годишниот Н.С. од Гостивар ноќеска се здобил со тешки повреди на работното место. Од полицијата информираат дека во гостиварската болница бил ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Виена претставување на проектот „Како да се направи фестивал со 100 и 1.000.000 евра?“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: