Хернандес : `Огромен чекор во мојата кариера`


Во текот на оваа недела беа презентирани новите засилувања на Интер, Хернандес, Д ’ Амброзио и Бота. Најголемото засилување е Андерсон Хернандес. “ Ова е прекрасен момент. Навистина сум среќен и горд што сум дел од овој клуб. “ – започна Хернандес на своето претставување. “ Кога слушнав дека Интер е заинересиран за мене, веднаш прифатив бидејќи сметам дека ова е огромен чекор во мојата кариера. Преговорите беа подолги, зошто двете страни требаше да бидат задоволни, но кога се се реши бев многу среќен. Кога клуб со ваква традиција во Италијанскиот фудбал сака да потпише со тебе, е тоа е одлично чувство. ” “ Интер има одличен тим, добра атмосфера, сигурен сум дека ќе победуваме и дека направив вистинска одлука. Интер има одличен тренер, и тој беше една од главните причини зашто сакав да дојдам. Верувам дека можам да напредувам уште многу под Мацари, гладен сум за освојување и за победи и знам дека дојдено е времето Интер пак да се врати на старите патеки, сите во клубот го сакаат истото. Сега е вистинското ...
| | веќе видена | слични

Медиумите на Апенинскиот Полуостров се убедени дека италијанскиот калчо гигант Интер излезе како победник во трката по потписот на актуелниот капитен на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ. Српскиот интернационалец веќе потврди дека на крајот од актуелната сезона ќе си замине од „Олд Ттрафорд” како слободен фудбалер, а италијанските медиуми се убедени дека централниот дефанзивец веќе го има потпишано понудениот двегодишен договор од Интер и истиот му гарантира годишна плата од 3,5 милиони евра.
| | веќе видена | слични
3 копии

Немања Видиќ, кој по завршувањето на сезоната, како слободен играч ќе замине од Манчестер Јунајтед, веќе ги договорил сите детали за трансфер во Интер. Според пишувањето на Rai Sport, менаџерот на Видиќ, изминатите неколку денови во Милано ги договарал деталите од трансферот. Според истиот извор, на 32-годишниот српски интернационалец му би понуден двегодишен договор вреден 3,5 милиони евра по сезона, и можност истиот да биде продолжен за уште една година. Rai sport наведува дека Видиќ, користејќи го легендарното „правило на Босман“ веќе потпишал преддоговор со Интер. Покрај Интер, заинтересирани за капитенот на Манчестер Јунајтед биле уште Јувентус и Наполи. „Макфакс“
| | веќе видена | слични

Без победник, но и без погодоци заврши дербито во Рим меѓу Лацио и Рома Неделните натпревари од 23. коло во италијанската Серија А поминаа во знакот на неочекуваниот кикс на фудбалерите на Јувентус во Верона. Иако имаше водство од 2:0 со двата гола на Тевез (5', 21'), "старата дама" на крајот освои само еден бод против новакот во елитата (2:2) откако Буфон беше совладан во судиското продолжение. - Има и такви натпревари коишто траат и 95 минути, а секоја грешка не може да помине неказнета. Мора да бидеме внимателни до последниот судиски свиреж, го потценивме противникот, особено први нафрлени топки. Истото ќе ни се случи и на следните натпревари ако ги повториме истите грешки. Не покажавме дека сме гладни за победа, не бевме доволно одлучни. Ова не е Јувентус од претходната сезона - изјави разочараниот предводник на "старата дама", Антонио Конте. Сепак, киксот на лидерот Јувентус остана неказнет од фудбалерите на Рома, кои одиграа без голови во "дербито на Рим" против градскиот ривал Лацио. - Бевме сведоци ...
| | веќе видена | слични

Еден од капитените на Манчестер Јунајтед, Немања Видиќ, веќе ги договорил личните услови со Интер за премин кај италијанскиот калчолигаш по крајот на актуелната натпреварувачка сезона, силно тврдат италијанските медиуми. Централниот дефанзивец неодамна соопшти дека со сигурност си заминува од „Олд Трафорд“ по завршување на неговиот договор кој има важност до јуни, а според „Раи Спорт“ српскиот интернационалец веќе потпишал преддоговор со тимот од Милано. Шпекулациите говорат дека станува збор за договор од времетраење од две години со вредност од седум милиони евра, кој содржи и клаузула истиот да биде продолжен за плус една година доколку Србинот одигра одреден број на натпревари во дресот на „неразурите“.
| | веќе видена | слични
2 копии

Според пишувањето на Rai Sport, менаџерот на Видиќ, изминатите неколку денови во Милано ги договарал деталите од трансферот. Според истиот извор, на 32-годишниот српски интернационалец му би понуден двегодишен договор вреден 3,5 милиони евра по сезона, и можност истиот да биде продолжен за уште една година. Rai sport наведува дека Видиќ, користејќи го легендарното „правило на Босман“ веќе потпишал преддоговор со Интер. Покрај Интер, заинтересирани за капитенот на Манчестер Јунајтед биле уште Јувентус и Наполи. крај/мф/нц
| | веќе видена | слични

Српскиот интернационалец Немања Видиќ, кој пред неколку дена официјално призна дека ќе го напушти Манчестер јунајтед на крајот од оваа сезона, веќе потпишал преддоговор со италијанскиот Интер, објави „Раиспорт“. Капитенот на „црвените ѓаволи“ по осум години минати на „Ол трафорд“ ќе си замине, а италијанските медиуми пишуваат дека се е договорено за негов трансфер во редовите на Интер. Според информациите, Немања Видиќ потпишал преддоговор со Интер, кој од лето ќе стапи во сила и ќе има важност за две сезони, а Србинот ќе заработува по 3,5 милиони евра во новиот клуб. За осум години во редовите на Манчестер јунајтед, Видиќ освои пет шампионски титули во Премиер – лигата, трофеј во Лигата на шампионите, три Лига – купа на Англија, како и титула на Светското клупско првенство.
| | веќе видена | слични

„Раи Спорт“ повикувајќи се на сигурни извори тврди дека Немања Видиќ и Интер ги договориле сите услови и по завршувањето на сезоната српскиот интернационалец доаѓа на „Џузепе Меаца“. Во изминатите неколку денови италијанските медиуми пишуваа дека Интер е заинтересиран за услугите на Немања Видиќ и дека заедно со Јувентус и Наполи е во трка за потписот на српскиот интернационалец. Сепак, денеска „Раи Спорт“ објави дека Немања Видиќ е веќе играч на Интер. Наводно фудбалерот и италијанскиот клуб ги договориле сите услови, според кои дефанзивецот ќе заработува 3,5 милиони евра по сезона, а договорот е за следнуте две години со можност соработката да биде продолжена за уште една сезона. Тој наводно потпишал пред договор со „Нероаѕурите“ искористувајќи го легендарното „Босманово“ правило. Пред два дена за официјалниот интернет сајт на Манчестер Јунајтед Немања Видиќ потврди дека по завршувањето на сезоната заминува од „Олд Трафорд“.
| | веќе видена | слични

Со голот на Аргентинецот „нероазурите“ синоќа на домашен терен остварија минимален триумф над екипата на Сасуоло во последниот натпревар од 23. коло во Серија А. До синоќешното гостување во Милано на екипата на Сасуоло шест натпревари во низа во сите натпреварувања тимот на Валтер Мацари не знаеше за победа. Таа лоша серија „нероазурите“ со доста мака ја прекинаа против екипата на која тие им го нанесоа и деветиот пораз во последните десет средби. Нешто за што заслугите одат кај Валтер Самуел. Дефанзивецот со удар со глава по еден корнер изведен во 48. минута го постави и конечниот резултат на Џузепе Меаца за конечно малку радост за симпатизерите на Интер. Со овие три бода тие сега се наоѓаат на петтото место пред Верона, која исто така има 36 бодови, но и послаба гол-разлика.
| | веќе видена | слични

Откако стана јасно дека Немања Видиќ заминува од „Олд Трафорд“ сега повеќе нема дилеми каде ќе ја продолжи кариерата, бидејќи според последните информации Србинот веќе го потпишал договорот со Интер. Италиајснките медиуми денес открија детали од договорот помеѓу Видиќ и Интер и тврдат дека искусниот дефанзивец веќе ставил потпис на две годишен договор. Минатата недела Видиќ во тајност ги поминал лекарските прегледи во Лондон и ставил потпис на договорот според кој ќе заработува 3,5 милиони евра по сезона. Притоа во договорот има клаузула за продолжување на уште една година, доколку двете страни бидат задоволни од соработката. Поради професионалност двете страни ќе го официјализираат договорот дури по завршувањето на сезоната.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 348 | | | веќе видена

Според непотврдена информација, евентуалното бегство на поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков било поврзано со лица од Унгарија, Молдавија и ...
сите 78 | | | веќе видена

Азилот што го доби екс премиерот Никола Груевски му дава право слободно да се движи само на унгарска територија, но не и надвор од неа – објаснува за Нова ...
сите 467 | | | веќе видена

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ кое се однесуваше на прес конференцијата на Наум Стоилковски Македонија е единствена држава во Европа ...
сите 110 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 50 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 33 | | | веќе видена

СДСМ со писмено соопштение реагира на прес-конференцијата на Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.„За разлика од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ кога парите на граѓаните се ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хернандес : `Огромен чекор во мојата кариера`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: