(видео)најсексипилниот танц на сите времиња


Шајмак Давар е познат светски танчер. Тој вечерва на отворената церемонија на Камен мост со која започнува Сахара Балканскиот мировен фестивал, ќе ја изведе за првпат песната „Мајка“посветена на Мајка Тереза. Пејачот и изведувач е познат како Гуру на современиот танц во Индија. Заслужен е за модернизирање на индиската танц – сцена, особено во филмската и театарската индустрија и е почитуван за неговиот доста уникатен и популарен „Шајмак стил“ во модерниот и современиот танц.Настапувал заедно со изведувачи како Стинг, Брајан Адамс и Еди Грант. Неговиот инди поп албум „Мохабат Карле“ е продаден во 1,2 милиони копии во Индија. Основач е и уметнички директор на најголемото танцувачко и едукативно движење кое ги збогати животите на над милион танц – ентузијасти низ Индија, Канада, Австралија, Обединетите Арапски Емирати и Обединетото Кралство. Во 2011 година, Мидлсекс Универзитетот му додели почесен докторат за неговиот придонес кон светот на танцот и уметноста.Шајмак има режирано, креирано и изведувано голем ...
| | веќе видена | слични

Останато

„Во Апелацискиот суд каде што судиите имаат одговорност за тоа во кој правец ќе продолжи да се движи македонското судство: Дали ќе се издигне над состојбите и ...
сите 357 | | | веќе видена

Тоа што Христијан Мицкоски се обидува да го претстави носителот на криминалот и режимот, Никола Груевски уште еднаш потврдува: Антизападниот Христијан Мицкоски ...
сите 226 | | | веќе видена

Точно една недела откако поранешниот премиер Никола Груевски објави дека е во Будимпешта, македонското министерство за правда во Унгарија го испрати барањето ...
сите 264 | | | веќе видена

„Неодговорноста на СДСМ дозволува вистинска еколошка катастрофа во Охридското езеро. Десетици тони плашица веќе неколку дена е заробена во каналот Студенчишта, ...
сите 46 | | | веќе видена

Веднаш штом Судот го донесе решението за меѓународна потерница, МВР ја распиша и го извести Интерпол, соопшти министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски ...
сите 41 | | | веќе видена

Капитал - Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото бегство „Груевски бара азил од Унгарија, јавноста бара одговорност за неговото ...
сите 76 | | | веќе видена

Пред да избега за Будимпешта, бившиот премиер Никола Груевски ги испразнил своите банкарски сметки во Македонија, подигајќи ги сите 200.000 евра што ги имал на ...
сите 100 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(видео)најсексипилниот танц на сите времиња

Од:
До кого (е-маил):
Порака: