Струга: Кампања``На секое дете му треба семејство``


3 копии
2 копии

Просечната плата порасна во споредба со лани, а минималната плата даде најголем притисок врз растот на просечната плата, вели министерката за труд и социјална ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Уште најмалку 200 згрижувачки семејства се потребни за да се обезбедат соодветни услови за децата кои се без родители и родителска грижа, а не можат или ...
| | веќе видена | слични

Во 2016 година Фондациите Отворено општество (ФОО) започнаа значајна заложба за институционализација на основните правни услуги на национално ниво за тие да ...
| | веќе видена | слични

Неготинското село Тимјаник доби нови жители.. Во мал групен дом ќе живеат Аделина, Никола, Мартина и Антонио кои се деца со пречки во развојот.. Отворањето на ...
| | веќе видена | слични
9 копии
2 копии
повеќе

Останато

„Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
сите 230 | | | веќе видена

Со опозицијата досега имаме убав дијалог и консензус по многу важни прашања, а тоа се потврдува затоа што пратениците заедно гласаа и за двотретински и за ...
сите 51 | | | веќе видена

Власта реши да дискутира за сѐ освен за содржината на Договорот со Грција. Власта бега од детална дебата за содржината на договорот, затоа што знаат дека ...
сите 129 | | | веќе видена

Зоолошка градина Скопје за првпат после 26 години станува дом на слонови. Прва слоница жителка на Скопје Зоо, била слоницата Цица која во Скопје живеела од ...
сите 33 | | | веќе видена

Зоран Велјовиќ, експерт за геометрија, истакнува дека никогаш не присуствал на фудбалски натпревар, но и тој даде свој удел во дебатата дали голот на Боакје е ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Струга: Кампања``На секое дете му треба семејство``

Од:
До кого (е-маил):
Порака: