(ВИДЕО)големо невреме го зафати ново Лисиче!


Силен ветер дуваше вчера во попладневните часови во Загреб, а на некои места искорна и дрва и носеше кровови. Морало да интервенираат и пожарникари, а за среќа ...
| | веќе видена | слични
11 копии
2 копии

Загреб вечерва го погодилно силно невреме проследено со силен ветер. Во некои населени места неколку згради останаа и без покрив. Оштетени се и автомобили, а ...
| | веќе видена | слични

После подолг период на голема жештина во Австрија, вчера вечер ја зафати невреме кое предизвика поплави и одрони. Во некои места дождови предизвикале и ...
| | веќе видена | слични

Петнаесет месеци по големото невреме што го зафати Охрид, локалната власт реши да го санира пристаништето, на кое имаше видливи оштетувања. „Наши екипи ги ...
| | веќе видена | слични

Како последица на неодамнешното невреме, а и на новите врнежи кои половина час паѓаа во Прокупље, дек од брдото на излезот од градот завршило на магистралниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седум починати од Ковид-19 се регистрирани вчера, со што вкупната бројка на смртни случаи од почетокот на епидемијата е 341. Пет од нив се од Скопје, еден од ...
сите 559 | | | веќе видена

„Најавувам нова 4-та одлука на Владата, за секој пензионер со пензија до 15.000 денари домашна платежна картичка од 9.000 денари, за секој стечаен работник, ...
сите 263 | | | веќе видена

Србија беше на вистинскиот пат. На почетокот на годината, додека Европа го следеше со загриженост развојот во Италија, Шпанија и Франција – во Србија беше ...
сите 148 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 131 | | | веќе видена

Разрешениот директор за Центарот за јавно здравје на Скопје Арбен Зибери сподели вечерва резултати од анкета на Брима Галуп. Според него испитувањето на ...
сите 217 | | | веќе видена

Носителот на изборната единица 3 од ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев при посетата на Виница оствари средба со младите од овој град.„По посетата на Зрновце продолжуваме ...
сите 443 | | | веќе видена

Ние сме носители на напредок, развојна економија, просперитетна држава, рече носителката на изборната единица 2 Сања Лукаревска од коалицијата „Можеме", која ...
сите 179 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО)големо невреме го зафати ново Лисиче!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: