Загина актерот Пол Вокер


Загина актерот Пол Вокер Пол Вокер,американски актер познат по улогата во серијалот акциони филмови “Брзи и бесни“ го загуби животот во сообраќајна несреќа во јужна Калифорнија. Веста за смртта на 40-годишниот Вокер ја потврди неговиот портпарол. Истиот извор соопшти дека Вокер загинал на совозочкото место во автомобил марка “порше карера“ управуван од негов пријател, кој, исто така, го загубил животот во несреќата, кога автомобилот најпрво удрил во улична светилка, а потоа во дрво, по што се запалил. Вокер играше во пет од вкупно шест продолженија на филмот со илегални улични трки.
| | веќе видена | слични

Продуцентската куќа, која стои зад филмскиот хит „Брзи и бесни“, објави емотивно видео во чест на Пол Вокер . За потсетување, 40-годишниот актер го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случи во саботата во Јужна Каролина. « Претходно Кус филм направен од фотографии на 852 корисници на Инстаграм
| | веќе видена | слични
4 копии

„Universal pictures“ направи видео запис во кој се слави живот на Пол Вокер.Видеото ги опфаќа неговите сцени од филмот „Брзи и бесни“, а завршува со емотивна сцена од последното продолжение на ова филмско остварување. „Univerzal pictures“ најави дека нема да се снима седмото продолжение на овој филм, за да се сочуваат спомените од Пол Вокер. Според официјалните полициски соопштенија, Пол Вокер починал од сериозните повреди со кои се здобил при ударот на автомобилот.
| | веќе видена | слични

Врз основа на прелиминарните извештаи од патолозите во Лос Анџелес, Пол Вокер бил жив кога удриле со автомобилот во уличниот столб за осветлување... Во моментот кога Вокер и неговиот пријател Родас удриле во столбот бил жив, но, неколку моменти подоцна умрел поради повредите и изгорениците со кои се здобил во пожарот. CNN донекаде ги потврдува шпекулациите дека трагично загинатиот актер можеби ќе ја преживеал ужасната сообраќајна несреќа доколку не се запалел автомобилот. Патологот Ед Винтер соопштил дека сите други детали ќе бидат доставени за неколку недели, кога ќе биде објавен официјалниот извештај од обдукцијата.
| | веќе видена | слични

Екипата од „Брзи и Бесни“ со емоционално видео се збогуваа од трагично починатиот Пол Вокер.Неговите најдобри моменти од акционата франшиза се скоцкани во 2 минутно видео со музичка подршка од „Coming Home“ на P.Diddy.Поради неговата смрт Universal Pictures на неодредено време го одложија снимањето на седмото продолжение на „Брзи и Бесни“, кое требаше да биде објавено во 2014 година.Инаку, вчера беа објавени резултатите од аутопсијата кои покажаа дека актерот починал од трауматски и термални повреди.
| | веќе видена | слични
2 копии

Потврдено е како во автомобилот кој горел починал славниот актер Пол Вокер. Крајот на згодниот актер Пол Вокер, кој животот го изгуби во сообраќајна несреќа минатиот викенд, бил трагичен. Резултатите од аутопсијата покажале дека славниот актер починал од трауматични повреди од пожарот после автомобилската несреќа во Калифорнија, пишува CNN. Роџер Родас, негов пријател и бизнис партнер кој го возел автомобилот Порше Карера ГТ, исто така починал од повеќекратни трауматични повреди. Магазинот Пипл пишува дека Пол и Роџер возеле со брзина поголема од 140 километри на час кога удриле во столб и срушиле две дрва откако Поршето се запалило. Американските медиуми пишуваат дека се случила грешка во самиот мотор на автомобилот, и дека се’ уште се бара црната кутија од автомобилот која треба да открие зошто воопшто дошло до несреќата. Сообраќајката се смета за несреќен случај, а потполните токсиколошки резултати ќе бидат објавени за неколку недели.
| | веќе видена | слични
3 копии

Резултатите од обдукцијата на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во стравотна сообраќајна несреќа, покажа дека 40-годишната ѕвезда на филмот „Брзи и бесни" починал од сериозните повреди со кои се здобил при ударот на автомобилот, а потоа неговото тело изгорело до непрепознатливост по експлозијата која следувала. Телото на актерот било речиси целосно изгорено, а доколку автомобилот не експлодирал, можеби актерот ќе преживеел. По трагедијата останаа отворени многу прашања, дали автомобилот бил исправен, дали актерот и неговиот пријател учествувале во улична трка... Дел од очевидците на настанот велат дека пред експлозијата се слушнал звук како да пукнала гума, по што колата удрила и потоа експлодирала. За потсетување, заедно со актерот животот го загуби и неговиот пријател кој го возеше автомобилот, Родас, кој зад себе остави 8-годишен син, додека Вокер зад себе ја остави својата 15-годишна ќерка.
| | веќе видена | слични

Телото на несреќниот актер било изгорено до непрепознатливост кога полициските службеници стигнале на местото на несреќата, што значи дека тој можеби и ќе преживеел ако возилото не се запалело. Резултатите од токсиколошките тестирања ќе бидат познати за шест до осум недели. Вокер и неговиот 38 – годишен пријател, Роџер Родас, кој исто така им подлегна на повеќекратните повреди, загинаа во саботата во Калифорнија. Родас го управувал Поршето карера ГТ над кое наводно изгубил контрола. Нема очевидци на несреќата, а се истражува колку брзо возел Родас. По загинувањето на актерот, меѓу бројните прашања се поставува и тоа дали возилото било исправно, дали Родас возел пребрзо и која е иднината на серијалот „Брзи и бесни“.
| | веќе видена | слични

Како што тврдат експертите по првичните резултати од обдукцијата, експлозијата била кобна за 40-годишниот Пол Вокер, кој ќе преживеел доколку не се запалел автомобилот. Резултатите од обдукцијата на актерот Пол Вокер кој пред неколку денови го загуби животот во страшна сообраќајна несреќа, покажа дека 40-годишната ѕвезда на филмот „Брзи и бесни“ починал од „комбинирани ефекти од трауматски и термални повреди“ со кои се здоби при ударот на автомобилот, по кој следеше експлозија. Телото на актерот било речиси целосно изгорено, а доколку автомобилот не експлодирал, актерот имал минимални шанси да преживее. По трагедијата останаа отворени многу прашања, дали автомобилот бил исправен, дали актерот и неговиот пријател учествувале во улична трка... Дел од очевидците на настанот велат дека пред експлозијата се слушнал звук како да пукнала гума, по што колата удрила и потоа експлодирала. За потсетување, заедно со актерот животот го загуби и неговиот пријател кој го возеше автомобилот, Родас, кој зад себе ...
| | веќе видена | слични

Студиото Универзал и тимот што го работи Брзи и бесни составија видео трибјут за Пол Вокер кој почина неодамна. Според наодите од извршената обдукција 40-годишниот глумец починал од травматични и термални повреди.
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наместо да владее правото и во функција да е правната држава, за жал гледаме политички реваншизам, со скандалозни судски пресуди и обвинувања, затоа на овие ...
сите 200 | | | веќе видена

Оставки на претседателот Александар Вучиќ, премиерката Ана Брнабиќ, првиот собраниски спикер Маја Гојковиќ, оставка на раководството на РТС и обезбедување ...
сите 212 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско ...
сите 177 | | | веќе видена

Белград е еден од гарантите на Дејтонскиот договор врз основа на која функционира Република Српска, и нема дозволи постоењето на оваа структура да биде ...
сите 174 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Загина актерот Пол Вокер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: